Երթուղայինի ուղեվարձը դե ֆակտո դարձրել են 400-500 դրամ. Հովհաննես Խաչատրյան
«Քաղաքացուց պահանջվում է մեկ անգամ երթուղայինից օգտվելու համար գնել բժ.ձեռնոց և դիմակ,որի գումարը ուղեվարձի հետ միասին կազմում է մոտավորապես 400-500 դրամ,կրկնում եմ`մեկ անգամ օգտվելուց:Այս ամենը ինչ է՞,եթե ոչ նախապատրաստում,հնարավո՞ր է,որ այս համավարակից օգտվելով իշխանությունները մարդկանց նաև նախապատրաստում են երթուղային տրանսպորտի թանկանալուն,ուղղակի նրանք իրականացնում են այս ամենը իրենց գործելաոճին հարիր ձևով`ծածուկ,և ապագա բողոքներից խուսաբելու համար նրանք դիվիդենտներ են հավաքում:
Իշխանությունը փոխանակ օգնի մարդկանց այս ծանր ժամանակահատվածում,ավելին նրանք մարդկանց բեռը էլ ավելի են ծանրացնում:Մի պահ ձեզ զրկեիք ձեր այդքան սիրելի պարգևավճարներից,և մարդկանց անվճար բաժանեիք առաջին անհրաժեշտ պարագաները:Ձեր այս քայլերի հետևանքով,մարդիկ անճարության են մատնվելու ու կանգնելու են ընտրության առջև`գնել հաց թե դիմակ»։