Գագիկ Ծառուկյանի մասին խոսում է պատմությունը
Պարզ ու անշահախնդիր, մշտապես կանգնած օգնության կարիք ունեցողի կողքին: Սա է մշտապես եղել «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության և «Մուլտի գրուպ կոնցեռնի» հիմնադիր Գագիկ Ծառուկյանի համար առաջնայինը: Այդ մասին գիտեն բոլորը, ովքեր գեթ մեկ անգամ առիթ են ունեցել անձամբ նրա հետ շփվել կամ նրան դիմել: Բացի այդ, պետք չէ անտեսել նաև այն փաստը, որ տարիների ընթացքում նրա շնորհիվ բազմաթիվ աշխատատեղեր են ստեղծվել, գյուղացու քրտինքով ստեղծված բերքը չի մնացել դաշտում և ամենաբարձր գնով մթերվել է, որպեսզի հողի մշակը հանկարծ չտուժի: Մշտապես լինելով ժողովրդի կողքին, Գագիկ Ծառուկյանը լավ գիտի, թե որ ոլորտում ինչ խնդիրներ կան և տվյալ պահին ինչ պետք է անել մարդկանց հոգսը թեթևացնելու համար: Բավական է նայել նրա անցած ուղուն, հասկանալու համար, որ նրա մասին խոսում է պատմությունը, իսկ մեզ մնում է դրանք տեսնել ու ճիշտ գնահատել: