Հայտնի է, թե իրականում ինչպես է նիհարել Գոհար Ավետիսյանը․ դա սնվելու հետ ընդհանրապես կապ չունի (լուսանկարներ)
այտնի վիզաժիստ Գոհար Ավետիսյանը, որը վերջերս հայտարարել է իր հղիության մասին, անցած տարի ամուսնուց բաժանվելուց հետո նիհարել է 43 կիլոգրամով։ Նա Instagram-ում պարբերաբար հպարտանում է կերպարանփոխությամբ եւ կիսվում դիետիկ բաղադրատոմսերով։ Գոհարի խոսքով՝ ինքն ավերոդ քաշից ազատվել է ճիշտ սնունդի միջոցով։ Սակայն այսօր «Telegram»-յան Yobajur ալիքը բոլորովին այլ տեղեկություն է հրապարակել։
Ալիքի տեղեկություններով՝ Ավետիսյանը թաքցնում է, որ ստամոքսի փոքրացման վիրահատության է դիմել։
Գոհարը վստահեցնում էր, որ ամբողջությամբ փոխել է սննդային սովորությունները։ Նա բացառել է ալյուրից պատրաստված մթերքը, քաղցրավենիքը, ճարպոտ ու տապակած մթերքը։ Մթերքն օգտագործում է կա՛մ շոգեխաշած, կա՛մ խաշած վիճակում։ Հիմնականում օգտագործում է ձուկ, շոգեխաշած բանջերեղեն։ Օրվա ընթացքում սնվում է հինգ անգամ։ Եթե ճարպեր, ապա միայն օգտակար (ավոկադո, արեւածաղկի սերմեր եւ այլն)։ Ոչ մի ռադիկալ դիետա եւ սով։
ցերում։
Թեև նրանով հիանում ու փորձում են ընդօրինակել, սակայն նաև զարմանում են, թե այսքան նիհարելուց հետո ինչպես է նրան հաջողվել պահպանել կրծքերը։