Բաթոյանը «երկու քարի» արանքում. սորոսականները հակահարվա՞ծ կտան
Օրերս Սոցիալական ապահովության ծառայության (ՍԱԾ) պետի տեղակալ, նախկին ակտիվիստ Արսեն Օհանյանը Ֆեյսբուքով ի լուր աշխարհի հայտարարել է, թե պետական համակարգում ներքին լարվածություն կա: Նշենք, որ այստեղ իրավիճակը հունից դուրս է եկել, քանի որ իրար դեմ անհաշտ պայքար են մղում հեղափոխական երկու նորեկ ղեկավարները՝ ՍԱԾ պետ Սուրեն Ղամբարյանը և նրա տեղակալ Արսեն Օհանյանը: Նրանց վերադասը համարվող աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Զարուհի Բաթոյանը այսօր ի վերջո արձագանքել է իր ենթակաների գզվռտոցին՝ պաշտոնից ազատելով Օհանյանին: Ուշագրավն այստեղ այն է, որ Օհանյանը համարվում է սորոսական թևի ներկայացուցիչ, իսկ Ղամբարյանը Հայկ Սարգսյանի հոր՝ Զարեհ Սարգսյանի պրոտեժեն է: Աականատեսների պնդմամբ՝ գրեթե ամեն օր նա բլոկնոտն ու մատիտը ձեռքը այցելում է նույն կառույցի նախկին պետ Զարեհ Սարգսյանին՝ ցուցումներ ստանալու համար։