Արթուր Գևորգյանն ինքն է բռնցքամարտի ոլորտում խառնակչություն հրահրում
Սոնա Սեդրակյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է․
Հայկական բռնցքամարտի շուրջ ստեղծված լարված իրավիճակը շարունակում է մնալ այդպիսին, և հրատապ լուծում է պահանջում: Իր սովորության համաձայն ՀԲՖ չընդունված նախագահ Արթուր Գևորգյանը ժամանկա առ ժամանակ հարցազրույց է տալիս և անում իրականությանը միանգամայն չհամապատասխանող հայտարարություններ: Ինչպես գիտենք հայ բռնցքամարտիկների մեծ մասը դժգոհ լինելով Արթուր Գևորգյանի կողմնակալ նախագահությունից նոր ֆեդերացիա է ստեղծել և հանդես են գալիս առանձին: ՀԲՖ նախագահ Արթուր Գևորգյանի լեգիտիմության հետ խնդիրներ ունեն նաև միջազգային կազմակերպություններ ԱԻԲԱ-ն և ՄՕԿ-ը, որնք համակարգում են սպորտի այս մարզաձևը: Մեկ բան ակնհայտ է որ հայկական սպորտը գտնվում է իր զարգացման ամենաբարձր աստիճանի վրա և դա շնորհիվ ՀԱՕԿ-ի և իր ղեկավարի և ՀԱՕԿ –ի հասցեին ուղղված ցանկացած քննադատություն միայն ծիծաղ կարող է առաջացնել ներկայիս իրավիճակում, քանզի սպորտսմենների համար ստեղծված են բոլոր պայմանները բարձր արդյունքներ ապահովելու համար, իսկ ահա բռնցքամարտը Արթուր Գևորգյանների նման մարդկանց մեղքով անկայուն իրավիճակում է: Առջևում օլիմպիական խաղերն են և բռնքամարտիկները չպետք է տուժեն ֆեդերացիայի նախագահի անձնական ամբիցիանեը բավարարելու, բռնցքամարտը սեփական բիզնեսի վերածելու ցանկություններից: Ինչպես արդեն նշել եմ Միջազգային բռնքամարտի ֆեդերացիան ԱԻԲԱ-ն որոշում է կայացրել ՀԲՖ նախագահի նոր արդար ընտրություններ անցկացնելու համար ինչը պետք է կարգավորի ստեղծված ճգնաժամը: Աթուր Գևորգյանի գլխավորությամբ անցակցվող յուրաքանչյուր մրցաշարում, առկա են լինում մրցավարական բացահայտ կողմնակալ որոշումներ, որոնք կործանում են բամզաթիվ երիտասարդ մարզիկների սպորտային ապագան: Ահա սրա նման երևույթների դեմ է հիմնական պայքարը որի պատասխանատուն ներկայիս ՀԲՖ նախագահն է: