Պալաչն ամենասովորական շառլատան է
Ալբերտ Մկրտչյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է
Այսօր մամուլը նայելիս կրկին աչքովս ընկավ տխրահռչակ Պալաչը: Զարմանալի է ընդհանրապես, որ կա դեռևս մի լրատվամիջոց, որ հարցազրույց է վերցնում այս մարդուց: Վերջիվերջո այս Պալաչ կոչվածը ամենասովորական մի շառլատան է, ով, ինչպես հետագայում պարզվեց, սեփական բիզնեսները ինքնասնանկացման էր տարել ու հետո բառիս բուն իմաստով թռել երկրից՝ քցելով այստեղ նաև իր գործընկերներին: Վերջիվերջո սա մի մարդ է, ով անընդհատ, անընդմեջ ստեր է շաղ տալիս Գագիկ Ծառուկյանի հասցեին: Վերջին հանգամանքը, թերևս, ավելի շատ կապված է «աբիժնիկ» հոգեվիճակի հետ:
Կան չէ՞ էդպիսի մարդիկ, ովքեր մի բանի որ զոռբայությամբ չեն կարողանում հասնել, հետո ամբողջ կյանքը աբիժնիկավարի դուրս են տալիս, մի վնաս էլ հասցնեն, էլի սրտները կհովանա:
Դե հիմա էլ Աբովյան քաղաքում ընտրություններ են, աբիժնիկների ակտիվանալու իսկական սեզոնն է: Պալաչն էլ պալաչ չէր լինի, եթե մի 2 վերամբարձ միտք չարտահայտեր: Ոչ տարել ոչ բերել, մոտավորապես ասել ա, թե իշխանական թեկնածուն որ կա, ինքն էլ ու՞մ դռան շունն ա, որ թեկնածություն դնի: Զգացիք չէ՞ մակարդակը: Էս լրագրողն էլ ախր մի հատ չի հարցրել, բայց քեզ քանի՞ հոգի ու կես ձայն կտա: Ինչ-ինչ, բայց գոնե Աբովյանում քեզ հո լավ գիտեն, քո ապրածը լավ գիտեն:
Ծառուկյանին էլ մնում ա համբերություն մաղթել: Նման միջակ մարդկանց միջակ հնարքները չեն կարող ստվեր գցել նրա անվան վրա: