Նիկոլն այլևս սպառված ա, իսկ նրա իշխանության մնալու ամեն մի օրը Հայաստանը հետ է տանում․․․․Մենուա Հարությունյան
Մենուա Հարությունյանը գրում է.
Այս օրերին քաղաքացիների կողմից ամենաշատ հնչող հարցը հետևյալն ա․ լավ բա վերջը ի՞նչ ա լինելու․․․ Մարդիկ սկսել են համատարած չվստահել Նիկոլին կամ արդեն կասկածում են, որ Նիկոլը կարողանալու ա տնտեսական զարգացում ապահովել ու մարդկանց կյանքը բարեկեցիկ դարձնել․․․
Ժամանակն է , նոր քաղաքական օրակարգ ձևավորելու և հասարակությանը ներկայացնել հստակ ծրագիր, թե ինչպես է զարգացնելու Հայաստանը, ինչ պետք է անել մարդկանց կյանքը բարեկեցիկ դարձնելու համար։
Այլևս մեր քաղաքացիների մտածելու կարողություն ունեցող հատվածը համոզված է, որ Նիկոլը տնտեսություն զարգացնող չէ, որ Նիկոլի հետ հույսեր կապել չի կարելի և մարդիկ մտովի նոր լիդեր, նոր ուժ են որոնում, ում հետ կարելի է հույսեր կապել․․․
Ժամանակն է նստելու և նոր, մրցունակ ու իրատեսական տնտեսական հայեցակարգ ձևակերպելու և պետք է վերանալ անձերին հավատալու պրակտիկայից ու իսկապես գնալ այն ուժի հետևից , որը կներկայացնի հստակ ծրագիր և այդ ծրագիրը կյանքի կոչելու կարող թիմ ու մեխանիզմներ․․․