Նմանատիպ հաճախակի ստուգումները խաթարում են «Առինջ Մոլ»-ի բնականոն աշխատանքը
Սերոբ Ամոյան ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է
Այսօր առավոտից ՊԵԿ-ը լայնամասշտաբ ստուգումներ է անցկացնում «Առինջ մոլ» առևտրային կենտրոնում: Ստուգումներն անցկացվում են ինչ-որ անհայտ հաղորդագրության հիման վրա և դա առաջացրել է «Առինջ մոլ» -ի աշխատակիցների արդարացի զայրույթն ու դժգոհությունը: Բանն այն է, որ նմանատիպ հաճախակի ստուգումները խաթարում են առևտրի կենտրոնի բնականոն աշխատանքը: Դեպքի հետքերով լրագրողները պարզաբանումներ են ստացել առևտրային կենտրոնի աշխատակիցներից: Աշխատակիցների խոսքով եթե նույնիսկ ստուգումներ են անցկացվում, ապա դա կարելի է անել առանց ավելորդ լարվածություն առաջացնելու, որից ճնշվում են նույնիսկ հաճախորդները: Աշխատակիցներին նաև զարմանք է պատճառում, թե ինչու են նման հաճախականությամբ անցկացվում ստուգումներ: Շատերը նեղսրտում են, որ չեն պայքարել, որպեսզի հետագայում աշխատեն նման ճնշումների ներքո: Աշխատակիցներից շատերն էլ պնդում են, որ այս գործելաոճի մեջ քաղաքական մոտիվներ են տեսնում: