Նոյ կոնյակի-գինու օղու-կոմբինատի վարած գրագետ քաղաքականության շնորհիվ է, որ խաղողագործությունը պրոգրեսիվ զարգացում է գրանցել
Միսակ Մանուկյանը իր ֆեյբուքյան էջում գրում է.
Այսօր համացանցում տարածվել էր, որ այսուհետ Երևանի կոնյակի գործարանը 1 կիլոգրամի դիմաց վճարելու է 150 դրամ՝ 10 դրամով ավել, քան նախորդ տարի: Սա համացանցում ցնծությամբ ընդունվեց և որակվեց որպեսզ խաղողագործությունը խթանող քայլ: Ինչ խոսք, իհարկե սա դրական քայլ է, սակայն մի կարևոր հանգամանք չպետք է մոռանալ, եթե Երևանի կոնյակի գործարանը միայն այս տարի է որոշել գնալ նման քայլի, այն էլ խոսքը գնում է որոշակի սահմանափակ քանակությամբ խաղողի մթերման մասին, ապա Գագիկ Ծառուկյանին պատկանող Նոյ կոնյակի-գինու օղու-կոմբինատը դեռևս անցած տարի, երբ բոլորը մթերում էին 120 դրամով, մթերել է ամենաբարձր գնով 150 դրամով, ընդորում գործարանը նման արժեքով մթերել է պետք եղածից էլ շատ խաղող: Այսպիսով՝ Երևանի կոնյակի գործարանը հասկանալով որ չի դիմանա մրցակցությանը և այս տարի էլ խաղողագործները նախապատվությունը կտան Նոյ կոնյակի-գինու օղու-կոմբինատին՝ հանձնելով ամենաբարձր գնով, դիմել է նման քայլի:
Ինչևէ նման լուրերը կարդալուց և միանգամից տվյալ ոլորտում առաջընթաց գնահատելուց առաջ պետք է նախ ուսումնասիրել այդ դաշտը, այդ պարագայում պարզ կլինի, որ հենց Գագիկ Ծառուկյանին պատկանող Նոյ կոնյակի-գինու օղու-կոմբինատի վարած գրագետ քաղաքականության շնորհիվ է, որ երկար տարիներ խաղողագործությունը պրոգրեսիվ զարգացում է գրանցել, իսկ խաղողագործները իրենց գործունեւթյունը ծավալել են հենց մեր երկրում, քանզի տեսել են մեծ աջակցություն կոմբինատի կողմից: