«Պարտեզ» ռեստորանի միջադեպը այլ շղարշի տակ ներկայացնել ցանկացողներն ուղղակի կերպով օգտագործում են մահացած երիտասարդի հարազատների էմոցիոնալ դրսևորումները
Սոնա Սեդրակյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է.
Համացանցում տարածվել է « Պարտեզ » ռեստորոնաում տեղի ունեցած կրակոցների հետևանքով զոհված անձանցից մեկի քրոջ ` Նարե Մանուկյանի բաց նամակը, որտեղ անհիմն մեղադրանքներ են ուղղվում մարդկանց, ովքեր ընդհանրապես կապ չունեն այդ պատմության հետ: Առաջին հայացքից ել պարզ է, որ նամակի հեղինակը խորը զգացմուքների ազդեցության տակ լինելով հանդերձ, տրվել է սադրանքների և գրել է բաներ որոնց նա պարզապես չէր կարող տիրապետել: Դատելով մամուլում տարածվածության աստիճանից, գրառման տակ ֆեյքերի աննախադեպ ակտիվությունից, պարզ է դառնում որ սա հակաքարոզչական քայլ է, որի նպատակն է փորձել մեղքը իրական մեղավորներից այն կողմ տանել և այդ նպատակով օգտագործվել են մահացածների հարազատները : Պետք է նշել որ երկու մահացած երիտասարդներին հենց «Շշի Մելոյի» ազգականներն են կանչել Պարտեզ ռեստորան՝ հաշիվներ մաքրելու գործընթացին մասնակցություն ունենալու համար, ինչի արդյունքում էլ, զինված բանդան, ալկոհոլի ազդեցության տակ, աջ ու ձախ «պալիտ» է արել, առանց հասկանալու, որ այդ փամփուշտները հենց իրենց կողմանկիցներին կարող է կպնել ու հենց այդպես էլ լինում և երիտասարդները չեն կարողանում փրկվել: Ահա սա է ճշմարտությունը որի մասին խոսում են բազմաթիվ մարդիկ: Սակայն չափազանց սոսկալի երևույթ է, երբ ահա ասյպիսի ծանր հոգեկան դրության մեջ հայտված աղջկան, որոշ մարդիկ փորձում են օգտագործել եղելությունը այլ լույսի ներքո ներկայացնելու համար: Նրա կողմից ենթադրյալ ճշմարտությունը փորձում են իրականություն ներկայացնել: Նարե Մանուկյանի համար շատ օգտակար կլինի սպասել քննության արդյունքներին և արդեն փաստերի վրա հիմնված կարծիք կազմել եղելության մասին, չնայած այդ դեպքում ինչպես է պատրաստվում քույրը մեղադրել իր մյուս եղբայրենրին, ովքեր պատճառ են հանդիսացել մահացության: « Շշի Մելոյի » հարազատների ամենաթող պահվածքը տեսանելի է Աբովյանի ողջ բնակչությանը և ահա սրա դեմ պետք է պայքարել՝ նմանատիպ դժբախտ միջադեպերը կանխելու համար, ոչ թե տրվել սադրանքների և զրպարտել այլոց: