Կարևորը որոշների նման ոչ թե «ռադիկալ» ընդիմադիր խաղալն է, այլ յուրաքանչյուր պարագայում ժողովրդի և պետության շահի հստակ ամրագրումը
Ինչպես միշտ աչք զառնող ոչինչ չասող, սադրիչ հոդվածներ, ինչպես միշտ «Ժամանակ» օրաթերթ, և վերջինիս հետ նույն «թելը թելող» էլեկրոնային տարբերակ՝ 1in.am: Ու ինչպես միշտ, ականատեսն ենք երկուստեք քրոնիկ հակմանը դեպի խորհրդարանական երկրորդ ուժ՝ ԲՀԿ, մասնավորապես և առավելապես քաղաքական այս ուժի առաջնորդ՝ Գ. Ծառուկյան : Ամեն բացվող օր ու մի նոր հոդված՝ գերխնդիր դարձած նախապայմանով, անպայմանորեն շահարկել Գ. Ծառուկյանի անունն ու դրանով ինչ-որ հարցեր առաջացնել, կամ որոշների համար խնդիրներ լուծել, դա շրջանցենք, թերևս: Ամեն դեպքում հնարածին երևակայական հոդվածներով, անդադար շահարկումները, սպիտակը սևով ներկայացնելը կամ թե նպատակաուղղված ցեխ շպրտելը, այնքան է խորացել այս լրատվականի մոտ, որ զավեշտի է վերածվել ու հետաքրքիր է մինչև երբ, ու ինչքան ժամանակ է պետք «Ժամանակին» հասկանալու համար, որ այս նյութերը իրողություն չեն փոխում:
Այնուամենայնիվ, այս շռնդալից հոդվածների իմաստն աներևույթ անհետացավ դեռևս դեկտեմբերին, երբ որոշների համար բաղձալի քվոտայով անցավ խորհրդարան, որպես քաղաքական երկրորդ ուժ: Եւ այս խմբակցությանը իրեն դրսևորելու հնարավորութուն տվել է ժողովուրդը, և այսօր այդ նույն ժողովուրդը, որ կարողացել է գնահատել տարիների աշխատանքը, ծավալած հանրօգուտ գործությունեությունը չի կարող սադրանքների հետևից գնալ: Նրա աչքի առաջ ԲՀԿ-ի, մասնավորապես Գ. Ծառուկյանի տարիների աշխատանքի փաստարկներ են, թեպետ ներկայումս այս խորհրդարանական ուժի ժողովրդամետ ու ժողովրդավար դիրքորոշումը, նրանց առաջադրած աննախադեպ ծրագրերը , ինչպես միշտ յուրովի են իրենց տեսակով և միանշանակ կտան իրենց արդյունքը: Կարևորը որոշների նման ոչ թե «ռադիկալ» ընդիմադիր խաղալն է, այլ յուրաքանչյուր պարագայում ժողովրդի շահի հստակ ամրագրումը: