ԲՀԿ-ն կարևորում է Արցախի Հանրապետության հետ քաղաքական հարաբերությունների ամրապնդումը
Արիաննա Ա-յանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է.
Փետրվարի մեկից երկուսը ընկած ժամանակահատվածում, պաշտոնական այցով Արցախի Հանրապետությունում էր գտնվում ԲՀԿ պատվիրակությունը՝ Գագիկ Ծառուկյանի գլխավորությամբ: Այցի շրջանակներում ԲՀԿ պատգամավորները հանդպումներ են ունեցել Արցախի ԱԺ պատգամաորների, Արցախի զորամասերում ծառայող զինորների և իհարկե Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանի հետ:
Պաշտոնական այցի շրջանակներում Բակո Սահակյանի հետ հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ներքին և արտաքին քաղաքականության վերաբերվող հարցեր, որոնք առաջնային պետք է լինեն բոլորիս համար: Սրանից զատ նաև պետք է մեծ ուշադրություն դարձրվի երկու երկրների միջև խորհրդարանական կապերի ամրապնդմանը և էլ ավելի խորացմանը:
Գոհունակությամբ պետք է նշենք, որ ԲՀԿ-ի այցը կունենա շարունակական բնույթ և ինչ որ տեղ նաև «վարակիչ» այլ քաղաքական ուժերի համար:
Բակո Սահակյանի համար այս այցը կվկայի այն մասին, որ ՀՀ-ն՝ ի դեմս ԲՀԿ-ի, կանգնած է Արցախի և նրա ժողովրդի կողքին և ունի նույն միասնական նպատակը՝ Արցախի Հանրապետության հիմնահարցին տալ խաղաղ և բանակցային ճանապարհով կարգավորում:
«Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության այցը տրամաբանական էր այն առումով որ տարիներ շարունակ նրանք պայքարել են Արցախում և Հայաստանում պահպանել խաղաղ մթնոլորտ, որի համար էլ կատարվել են բազմաթիվ քայլեր:
Եվ ի վերջո՝ այս այցը վկան է այն բանի, որ ԲՀԿ-ն կարևորում է Արցախի Հանրապետության հետ քաղաքական հարաբերությունների ամրապնդումը: