Գագիկ Ծառուկյանի աջակցությամբ Արցախում կստեղծվի ՀԱՕԿ մասնաճյուղ
Մարգո Կոստանդյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է.
Փետրվարի 1-ից 2-ը Արցախ կատարած այցի շրջանակներում ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը հանդիպում ունեցավ ոչ միայն Արցախի ԱԺ-ի պատգամավորների և Նախագահ Բակո Սահակյանի հետ, այլև Արցախի մարզիկների ։ Հանդիպման ժամանակ քննարկվեց Արցախում Օլիմպիական կոմիտեի մասնաճյուղ բացելու և սպորտի ոլորտը զարգացնելու հարցը, ինչին Ծառուկյանը խոստացավ իր լիակատար աջակցությունը։ Ինչպես նշեց մարզիկներից մեկը, Ծառուկյանը հանդիսանում է հայկական սպորտի զարգացման գործում ամենից շատ ներդրում ունեցողը, և հույս հայտնեց, որ նման քաղաքականությունը կհասնի նաև Արցախ, քանզի ուրիշ ոչ ոքի չեն կարող հանդես գալ նմանատիպ խնդրանքով:
Այսպիսով 2 օր տևած գործուղումը դեպի Արցախ եղավ բավականին արդյունավետ՝
1.Սկսվեց Արցախ-Հայաստան խարհրդարանական համագործակցության նոր փուլը:
2.ԱԺ մեծությամբ 2-րդ ուժի այցը Արցախ էլ ավելի ամրապնդեց ՀՀ-ի աջակցությունը արցախցիներին թե ներքաղաքական դաշտում, և թե միջազգային հարթակներում:
3.Հիմք դրվեց Արցախի սպորտի կայծակնային զարգացման գործընթացին:
4.Սահմանապահ զինվորները ծանոթացան իրենց երկրի օրհենսդիր մարմնի ղեկավարների հետ, և հնարավորություն ունեցան խոսելու և իրենց բողոքներն ու առաջարկությունները ներկայացնելու:
Ըստ իս նմանատիպ մտահաղացումը չափազանց ոգեշնչող է, և նմանատիպ ֆորմատով այցելությունները պետքէ լինեն պարբերաբար և ԱԺ բոլոր ֆրակցիաների կողմից: