Նարեկ Սամսոնյանի՝ իբրև վերլուծաբանի գոյությունը, չարդարացված ավելորդություն է
Վարդուհի Մազմանյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է.
«Քաղացիական գիտակցություն» ՀԿ ղեկավար Նարեկ Սամսոնյանը իրեն վերապահել է կարծիքներ հնչեցնել ներկայումս ստեղծված քաղաքական պատկերի մասին: Նա նենգաբար ցեխ է ցանկանում շպրտել բոլոր քաղաքական ուժերի վրա, սակայն մոռանում է սեփական խղճուկ անցյալը: Նարեկ Սամսոնյանը նախկինում բոլոր հնարավոր միջոցներով ցանկանում էր ծառայել իշխանությանը որպեսզի ինքնել օգտվի իշխանության բարիքներից, և այս ճանապահին հանդես է եկել բազմաթիվ «վերլուծություններով »,« հարցազրույցներով » իշխանությանը գոհացնելու համար: Այժմ երբ նրա քաղաքական հայրերը այլևս չկան, նա նոր փնտրտուքների մեջ է , նա նոր տերեր է փնտրում իր ծայաությունները մատուցելու համար: Նոր Հայաստանում նրա նման կեղծավորների գոյությունը պետք է բացառել, ովքեր ոչ թե ցանկանում են օգտակար լինել, այլ պատրաստ են մոլորեցնել ժողովրդին : Նա դեռ չի հասկացել որ իր նմանների կարիքը այլևս չկա, և իր դիմակը վաղուց պատռվել է: Նրա մտքերի էությունը կամ քարոզչությունն է, կամ հակաքարոզչությունը կախված ըստ պատվիրատույի հրահանգից : Մեդիան առանց նրա ել լիքն է կեղծիքով և նրա գոյությունը իբրև վերլուծաբանի չարդարացված ավելուրդութուն է: