Գագիկ Ծառուկյանի հոգատար վերաբերմունքը դարձել է ավանդույթ
Վարդուհի Մազմանյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է.
Ամեն տարեվերջին, Գագիկ Ծառուկյանը իր միջոցներից մեծ պարգևների է արժանացնում սպորտի մեջ մեծ ձեռքբերումների հասած մարզիկներին : Մեծ պարգևները որոնք հանձնվում են մարզիկներին սկսած տներից, մեքենաներից վերջացրած խոշոր դրամական պարգևներով, ոչ միայն նպատակ ունեն արժանին մատուցել միջազգային հարթակներում Հայաստանի անունը բարձր պահած մարզիկներին , այլ նաև խթանել սպորտի զարգացմանը: Ցանկացած բնագավառում մեծ հաջողություններ արձանագրելու համար անհրաժեշտ են պայմաններ և ձեռք բերած հաջողությունները պետք է ճիշտ գնահատվեն հայրենիքում : Ի շնորհիվ Գագիկ Ծառուկյանի, այժմ Հայաստանում յուրաքանչյուր մարզիկ, ով մեծ պոտենցիալ ունի, արժանանում է անասելի պարգևի, իր սպորտաձևում ոսկե մեդալակիր դառնալու համար: 2018 թվականի արդյունքներով, ընդհանուր առմամբ պարգևատրվեցին լավագույն տաս մարզիկները, և ծանրամարտի հավաքականի մարզիչը: Հարկ է նշել, որ ոչ բոլոր երկրներում են մարզիկների աշխատանքը նման բարձր գնահատականի և պարգևների արժանացնում, անգամ Հայաստանից տասնյակ անգամ մեծ երկրներում : Ի շնորհիվ Գագիկ Ծառուկյանի կողմից վարվող նման քաղաքականության, սպորտի հանդեպ վերաբերմունքը մի քանի աստիճանով վերև է բարձրացել Հայաստանում և նախընտրելի ոլորտներից է: Գագիկ Ծառուկյանի ունեցած ավանդը սպորտում անուրանալի է և դա ևս պետք է արժանի գնահատական ստանա հանրության և պետության կողմից: