«Լուսավորի» կարկառուն դեմքերը ավելի լավ կանեն մտածեն իրենց «աքիլլեսյան գարշապարներիի» մասին
ՀԱՍԱՐԱԿՈՒԹՅՈՒՆՄարի Սմբատյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է.
Խորհրդարան անցած ուժերը իսկապես ժողովրդի վստահություն վայելողներն են, որոնք արդեն քաղաքական նոր իրողության մեջ պետք է ձեռնամուխ լինեն նորօրյա Հայաստանի կերտման գործընթացին՝ երկիրը բաերփոխումների նոր ուղիով տաանելով։
Խարհրդարան անցած երեք ուժերի ներկայացուցիչները հենց այս սկզբունքը որդեգրելով միայն կարող են հասնել մեր երազած Հայաստանի տեսլականի իրականացմանը։ Սական արի ու տես, որ դրանցից մեկը՝ «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունը, հին մտայնություններ ունի և հենց այս մտայնությունները իր հետ շալակած գալիս է նոր գումարման խորհրդարան։
Խոսքը վերաբերում է յուրաքանչյուր նոր իրավիճակում հարմարավետ ադապտացվելու այս կուսակցության «խասիաթին»։ Հիմա այն նոր քաղաքական իրողության մեջ մյուս ուժերին, ասել է թե՝ ԲՀԿ-ին բացառելով, հերքելով կամ կամ նրա չլինելու դեպքեում իրենց երկրոդ տեղում երևակայելով այս կուսակցության ներկայացուցիչները, դեռ աշխատանքը չսկսածխ, որոշոել են իրենց համարմարավետ տեղադրել ապագա ընդդիմության դիրքերում։ Հատկանշական է այն հանգամանքը, որ «Լուսավորի» կարկառուն դեմքերը խոսում են այլոց «աքիլլեսյան գարշապարներից» ու խոսելիությունից՝ մոռանալով, որ ոչ վաղ անցյալի մի քանի դրվագների հիշատակումները շատ հակաթեզ են խոցելիության ու անխացելիության մասին տեսության համար։