Մ․Թանդիլյանը, լինելով խոցելի բոլոր առումներով, խոսում է խոցելիության մասին
Հրաչյա Էլբակյանը ֆեյսբուքյան իր էջում  գրում է.
ԱԺ արտահերթ ընտրությունների արդյունքները որոշ քաղաքական ուժերի խուճապի մեջ է գցել։Սակայն զարմանալի է, որ խուճապի են մատնվել խորհրդարան անցած «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության առաջին դեմքերը, մասնավորապես Մանե Թանդիլյանը։Վերջինս հավանաբար չի համակերպվում ընտրության արդյունքների հետ և աչքի է ընկնում անհանգիստ վարքագծով։Ըստ Թանդիլյանի ԲՀԿ-ն մեկ բիզնեսմենից կախված ուժ է և այդ պատճառով խոցելի է, սակայն Թանդիլյանը հաշվի չի առել, որ խոսում է այն քաղաքական ուժի մասին, ով տարիներ շարունակ եղել է ժողովրդի կողքը և բազմիցս ապացուցել է իր կարևոր լինելը։
Թանդիլյանը հաշվի չի առել, որ կլինեն մարդիկ ովքեր մի պահ կշրջվեն ետ և կցանկանան տեսնել թե ինչպիսի քաղաքական ուղի է անցել հենց ինքը՝ Մանե Թանդիլյանը։Եվ այդ մարդիկ հիասթափությունից զատ ոչինչ չեն ապրի, քանզի բոլորիս հիշողության մեջ վառ են Թանդիլյանի կուտակային կենսաթոշակների դեմ պայքարի դրվագները, սակայն դրանք մինչև նախարարի աթոռին արժանանալն էր, որից հետո հանրությունը ոչ մի բարեփոխման ականատես չեղավ։ Նմանօրինակ հայտարարությունները միանգամայն անտրամաբանական են, քանզի ՀՀ Սահմանադրության մեջ խոշոր սեփականատերներին խորհրդարան մտնելու արգելելող ոչ մի կետ չկա։
Իսկ Մանե Թանդիլյանը լինելով խոցելի բոլոր առումներով, համարձակվում է խոցելի համար լուրջ գործունեություն ծավալած քաղաքական ուժի․․․․ մի՞ թե սա կայացած քաղաքական գործչի հայտարարություն է։Հասկանում ենք Մանե Թանդիլյանի հոգեվիճակը, սական վստահաբար կարող ենք նշել, որ եթե նման երևույթները շարունակական բնույթ կրեն, այն մարդիկ ում ձայների շնորհիվ դուք հայտնվել եք խորհրդարանում կսկսեն զղջալ, իսկ «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությանը, մաղթում ենք արդյունավետ աշխատանք՝ հանուն Հայաստանի զարգացման։