Էդմոն Մարուքայանի քաղաքական վախճանին ժամեր են մնացել
Վարդուհի Մազմանյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է.
Ցավալի է որ ՀՀ քաղաքական կյանքում դեռևս կան այնպիսի մարդիկ, ովքեր իրենց քաղաքական գործիչ են հորջորջում, սակայն իրականում նրանց պետք է միայն պաշտոն և տաքուկ անկյուն: Էդմոն Մարուքյանի կասկածելի անցյալի մասին նախկինում արտահայտվել է անձամբ Նիկոլ Փաշինյանը, և դա գլխավոր պատճառներից մեկն է, որ Էդմոն Մարուքյանը հեղափոխությունից հետո արարգորեն հեռացվեց իշխանական ապարատից իր անհուսալիության պատճառով:
Բավական է հիշել այն, որ առաջին անգամ նրան պատգամավոր ընտրվել օգնել են հստակ մարդիկ որոնց շահերը նա պետք է պաշտպաներ ԱԺ-ում, իսկ երկրորդ անգամ բախտի բերմամբ նա հայտվել է Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորած « Ելք »դաշինքում և անցնել ԱԺ: Մոռանալով սեփական անցյալի մասին, որը արդեն իսկ հայտնի է բոլորին, նա ամբիոնից կամ հարցազրույցներից խոսում է բացառապես այլ ուժերի մասին, բայց ոչ երբեք սեփական ծրագրերի, քանզի այդպիսիք պարզապես չկան, նրա ծրագիրն է ստանալ պատգամավորական մանդատ՝ պաշտոն ,բարձր աշխատավարձ և վայելել իր կյանքը: Չկա ոչ մի խոսք որևէ ոլորտում որևէ փոփոխության զարգացման հասնելու համար ,այլ միայն խոսքեր-խոսքեր-խոսքեր: Այժմ մենք ապրում ենք այնպիսի ժամանակաշրջանում, երբ մարդիկ շատ լավ են ճանաչում մարդկանց և վստահորեն առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններում Էդմոն մարուքյանը կգտնի իր քաղաքական վախճանը: