Ասացի՝ քեզ ով ուղղորդել է գնա նրան ասա, որ խաբել է, իսկ Ծառուկյանն իր խոսքի տեր մարդ է. Գագիկ Ծառուկյան
Այսօր ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը Գեղարքունիքի մարզում հանդիպեց մարտունեցիների և վարդենիսցիների հետ: Մինչ Գ. Ծառուկայի ելույթը ողջույնի խոսքով հնդես եկավ ԱԺ ընտրություններում ԲՀԿ –ի կողմից թիվ 11/11 տեղամասում առաջադրված պատգամավորի թկնածու Սողոմոն Սողոմոնյանը, ով իր խոսքում ասաց. «Մենք ոչ թե պետք է սպասենք, որ Ծառուկյանը բարեգործություն անի, այլ պետք է աշխատատեղ ստեղծենք, որ մարդիկ իրենց աշխատանքով կարողանան իրենց տունը պահեն»։ Բնակիչների հետ հանդիպմանը, ԲՀԿ առաջնորդի հրավերով, ներկա էր նաև Վրաստանի խորհրդարանի պատգամավոր Պաատա Մխեիձեն: Նա նշեց, որ մեծ հույսեր ունի, որ Մարտունի և Ռուսթավելի համայնքները պետք է ճանաչվեն քույր քաղաքներ, կապը պետք է լինի շատ ամուր և որ գրանցվելիք հաջողությունները պետք է լինեն ոչ միայն տնտեսական, այլև մշակութային և մյուս ոլորտներում:
Սողոմոն Սողոմոնյանը նկատեց, որ շատերը միայն ճառ են կարդում, իսկ իրենք գործ են անում։ Նա նաև տեղեկացրեց, որ ինքն ու Ռուսթավելի համայնքի ղեկավարը համագործակցության հուշագիր կստորագրեն, որի շրջանակում Մարտունիից կարտահանվի տեղական միրգն ու բանաջարեղենը։ Գագիկ Ծառուկյանն էլ իր խոսքում նկատեց, որ հնչած բոլոր խոստումներն անպատճառ իրականություն են դառնալու։ «Ինձ մի կին է մոտեցել ու ասում է՝ դուք ինչ ասում եք՝ սուտ եք ասքում։ Ասում եմ՝ տիկի՛ն, ո՞վ, ե՞ս։ Ասում է՝ չէ, դուք բոլորդ։ Ասեցի քեզ ով ուղղորդել է գնա նրան ասա, իսկ Ծառուկյանն իր խոսքի տեր մարդ է։ Իմ խոսքը է»,- քաղաացիների հետ հանդիպմանը պատմեց Ծառուկյանը։ Նա նորից հիշեցրեց, որ երկու համայնքների միջև բարեկամությունն արդեն իսկ մեկնարկած կարելի է համարել, որի անմիջական պատասխանատուն Սողողոմոն Սողոմոնյանն է լինելու։