Անմիջական խոսքը փորձում են դարձնել շահարկման առարկա
Վարդուհի Մազմանյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է.
Անվիճելի փաստ է որ Գագիկ Ծառուկյանը հանրահավաքների ընթացքում, իր ելույթներում անրադառնում է հասարակությանը հուզող ամենառաջնային խնդիրներին, որոնք շտապ լուծման կարիք ունեն և ժողովրդին հնարավորինս պարզ և հասկանալի լինելու համար, հաճախ օգտագործում է բառեր և արտահայտությունններ որոնք գրքային չեն, սակայն լայն կիրառություն ունեն հասարակության մեջ և ավելի պարզ և հասկանալի են հասարակ մարդուն: Այսպես ասած « ժողովրդի լեզվով » խոսելը քաղաքականության մեջ տարածված է ամբողջ աշխարում, սակայն որոշ կեղծ լրատվականներ չկարաողանալով քննադատելու որևէ այլ բան գտնել փորձում են ժողովրդի հետ Գագիկ Ծառուկյանի անմիջական խոսքը և շփումը այլ գույների ներքո ներկայացնել: Որոշ հոդվածագրիրներ փորձելով քննադատական հոդված գրել, կառչել են Գագիկ Ծառուկյանի « լորդեր և լորդուհիներ » արտահայտությունից, որը թեև հայերենի մեջ լայն կիրառություն չունի, սակայն առկա են բարոն-բարոնուհի, կաjսր-կաjսրուհի և այլ օրինակներ, որոնք լայն կիրառվում են, և որևէ մեկի զարմանքը չեն հարուցում: Գագիկ Ծառուկյանը հայտնի է բազմապրոֆիլ գործունեությամբ, սակայն արի ու տես որ նա իր ելույթներում նաև լեզվաբանական դասեր կարող է տալ որոշ խմբագիրների, ովքեր լրագրողական գործունեության մեջ հայտնվել են պատահաբար և չեն տիրապետում հայոց լեզվի տարրական կանոնների և գիտելիքների: Եվ հենց դա է պատառը կամ էլ դա փորձում են պատճառ դարձնել, որպեսզի շահարկեն Ծառուկյանի անունը, չէ որ նախընտրական քարոզարշավի շրջանակներում ակնհայտ է, որ Ծառուկյանի և նրա ղեկավարած քաղաքական ուժի վարկանիշը օրեցօր բարձրանում է: