Mamul.am-ը շարունակում է իր ապատեղեկատվությունների շարքը
Սելինա Սահակյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է.
Երբ լրատվական աղբյուրում հանդիպում եք հետևյալ արտահայտությանը՝ «Համաձայն շրջանառվող լուրերի», ապա հավատացեք դա ինչ որ մեկի երևակայության արդյունքում ծնված ապատեղեկատվությունն է: Ու ապատեղեկատվության աճ հատկապես սկսվում է, երբ երկրում տեղի է ունենում ինչ որ կարևոր նշանակությամբ իրադարձություն, որից էլ կախված է լինելու պետության հետագա զարգացման հեռանկարները:
Ինչպես բոլորս էլ գիտենք ներկա դրությամբ Հայաստանի համար կենսական նշանակություն են ներկայացնում սպասվելիք ընտրությունները, ու որոշ լրատվական աղբյուրներ էլ փորձում են քաղաքական դաշտում անկայունություն մտցնել: Բայց հավատացեք, դա Ձեզ մոտ չի ստացվի: Լրատվական ծառայություններից մեկը՝ @Mamul.am հերթական անգամ աչքի է ընկել իր կեղծարարությամբ ու էժանագին պատվերները կատարելու ավանդույթով: Այս լրատվականը միշտ էլ աչքի է ընկել նրանով, որ ապատեղեկատվություն է տարածում Գագիկ Ծառուկյանի հասցեին, առանց որևէ հիմք ունենալու իր «լրատվական հոդվածների» համար: Չնայած դրանք լրատվական հոդված էլ չի կարելի անվանել, քանի որ երկու րոպեում գրածը ինչպես կարելի է այդպես անվանել: Դրանք պարզապես էժանագին հոդվածներ են, որոնց հեղինակներն էլ բարոյականությունից զրկված անձինք են, քանի որ եթե իրենք չեն հարգում իրենց կատարած աշխատանքը, ապա դժվար նման մարդիկ ունենան բարոյականություն: Լրագրողական գործունեությունը աշխարհի ամենակարևոր գործունեություններից մեկն է, որով մարդը պետք է ստանա հավաստի տեղեկատվություն, իսկ Ձեր կատարած աշխատանքը ուղղակի կարելի է համարել մի էժանագին պատվեր, քանի որ լրագրող ասվածը վեհ է Ձեր կատարած աշխատանքից:
Հասկանում ենք, որ Ձեր պատվիրատուների վրա մեծ տպավորություն է թողել երեկ Արմավիրում տեղի ունեցած ԲՀԿ-ի բազմահազարանոց քարոզարշավը ու նմանատիպ քարոզարշավ նրանք չեն կարող իրենց թույլ տալ, բայց հավատացեք, նախանձել պետք չէ: Մարդիկ հավատացել ու շարունակում են հավատալ ԲՀԿ-ին ու նրա նախագահ Գագիկ Ծառուկյանին: Հավատացեք՝ Ձեր էժանագին գրված նույթերով դուք ի վիճակի չեք մարդկանց գիտակցության մեջ փոփոխություն կամ էլ հեղաշրջում մտցնել: Դուք նախ և առաջ պետք է դա կատարեք Ձեր ուղեղներում, հետո անցնենք մյուսներին: Մարդիկ տեսել են Գագիկ Ծառուկյանի ամբողջ գործունեությունը և վստահությամբ են հակված նրա հանդեպ, քանի որ նրա յուրաքանչյուր խոսքը դա գործ է: Մենք հավատում և վստահում ենք կայացած և հզոր մարդկանց ի դեմս Գագիկ Ծառուկյանի, իսկ դուք գնացեք և հավատացեք Ձեր նման էժանագին պատվիրատուներ ունեցողներին, որոնց արտացոլումը տեսնում ենք Ձեր կողմից գրված նյութերի մեջ: