Նախանձն ու «աբիժնիկությունը» mamul.am –ին շեղել են ճիշտ ճանապարհից
Ալվինա Կիրակոսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է.
Հերթական անգամ mamul.am կայքի խմբագրակզմը Էիֆորիայի մեջ է, որի արդյունքում ծնվել է ևս մեկ ապատեղեկատվությունը: Նյութը վերաբերվում է ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանին, որտեղ ասված է իբրև թե նա կանգնած է ֆինանսական աննախադեպ ճգնաժամի առջև:
Ճգնաժամի պատճառն էլ այն է, որ Գագիկ Ծառուկյանը Մայնինգ Ֆերմայի, որը զբաղվում է կրիպտոարժույթների արտադրությամբ, բացման համար կատարել է լուրջ ներդրումներ, սակայն դրանց համաշխարհային գները նվազել են շուրջ 50%-ով, իսկ բիթկոինի արժեքը տատանվում է 3800-4000 դոլլարի միջակայքում, և այդ պատճառով կրում է ֆինանսական կորուստներ: Բացարձակապես հնարած տեղեկություն է, որը միայն հատուկ է մամուլի հիվանդ երևակայությանը: Սա էլ հերիք չէ՝ փորձում են ներկայացնել այնպես, իբրև Գագիկ Ծառուկյանը ուեցել է ֆինանսական կորուստ և դրանում մեղադրում է իր աշատակիցներին: Ինչպես կարող է սա ճշմարտությանը համապատասխանել, եթե էս ծախված «դիշովկաները» նյութում օգտագործում են «Համաձայն շրջանառվող լուրերի ...», «Ասում են, որ ...» եզրույթները, որոնք ոչ մի հավաստի տեղեկություն ներկայացնող և իրեն հարգող լրագրող չի օգտագործի և ներառի իր այսպես կոչված հոդվածում: Լավ ենք հասկանում, որ սա քաղաքական հակաքարոզչական ձև է, որը mamul.am – ը պատվերի տեսքով կատարում է իրենից ոչ պակաս անինքնասեր, չկայացած «աբիժնիկներ» -ի հրահանգով:
Հորդորում եմ կայքի ամբողջ կազմին վերանայել իրենց կատարած քայլերը և շեղված ճանապարհից հետ կանգնել, քանի որ դա կտանի միայն իրենց կործանմանը: Իսկ Գագիկ Ծառուկյանը գումարները հաշվելու փոխարեն լավ կլիներ վերջին շրջանում նույն Ծառուկյանի կատարած գործերից խոսեք, որոնք միտված են ՀՀ տնտեսությունը ոտքի կանգնեցնելու գործին: Թույնով ու նախանձով մի լցվեք հաջողակ մարդկանց նկատմամբ՝ դա քաղցկեղածին է: