Երեխաներին որպես լավ մարդ դաստիրակելու լավագույն մեթոդը նրանց երջանկացնելն է. Ծառուկյանը հյուրընկալել է «Ես Կամ» հաղորդաշարի երեխաներին
Մարգո Կոստանդյանը  ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է.
«Երեխաներին որպես լավ մարդ դաստիրակելու լավագույն մեթոդը նրանց երջանկացնելն է»,- ասել է անգլիացի մեծ գրող Օսքար Ուալդը: ԵՎ դա իրոք այդպես է, քանզի երջանիկ երեխան ՝ լավ երեխա է:
Հայ ազգը առանձնանում է իր վերաբերմունքով երեխաների նկատմամբ: Մենք դարեր շարունակ ամենից բարձր ենք դասում երեխաներին, և գնում ցանկացած զոհողության հանուն նրանց երջանկության: Բայց ցավով պետք է նշեմ, որ կան երեխաներ, ովքեր այդքան էլ երջանիկ չեն, կապված իրենց ֆինանսական և սոցիալական կարգավիճակից:
Հանտկանշական է, որ կա մի հաղորդաշար՝ «Ես կամ»-ը, որը փորձում է որոշ չափով լուծում տալ այս հարցին, և Օսքար Ուալդի վերոբերյալ խոսքերով ասած՝ երջանկացնում է նոր սերունդին:
Բոլորս էլ ունենք հերոսներ, ում ձգտում ենք նմանվել: Այսպիսի հերոսների կարող ենք հանդիպել գրքերի էջերում, ֆիլմերում, պատմություն ուսումնասիրելուց, կամ էլ մեր ներկայում: Այո,՛ ներկայում էլ կան մարդիկ, ովքեր իրենց անցած ուղղով հույս ու հավատ են ներշնչում հասարակությանը ՝ մանավանդ երեխաներին:
Այս անգամ «Ես կամ» նախագծի հյուրն է բարերար Գագիկ Ծառուկյանը, ում հետ շփվելու ցանկություն էին հայտնել մի շարք երեխաներ: Գագիկ Ծառուկյանը իր անցած ուղիով և իր արարքներով քարոզում է , որ երբեք պետք չէ հուսահատվել, ուղղակի պետք է նպատակ ունենալ և գործել: Նա քարոզում է, որ երբեք պետք չէ մոռանալ արմատներդ, պետք է փորձել օգնել անապահովներին, ձեռք մեկնել այն մարդկանց , ովքեր ունեն քո օգնության կարիքը, անգամ եթե դա կվնասի քեզ: Այս ամենը գիտակցելով` երեխաները ցանկություն հայտնեցին հանդիպել բարերարի հետ, ով մեծ սիրով համաձայնեց: Մանրամասները` վիդեոյում: