Գագիկ Ծառուկյանը 80 մլն դոլարի ներդրում է կատարել, որպեսզի մարզիկները լավագույնս կազմակերպեն իրենց մարզումները
Արման Եսայանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է.
Երբ մեր մարզիկները աշխարհի հեղինակավոր առաջնություններից փառքի դափնեպսակները վաստակած վերադառնում են հայրենիք, նրանց անձի հանդեպ մեծանում է հասարակության հետաքրքրությունը, թե որտեղից են նրանք սկսել իրենց մարզական կաիրերան և ինչպես են կերտել իրենց հաղթանակները՝ անցնելով տարատեսակ դժվարությունների միջով։ Հանուն արդարության՝ պետք է նշել, որ հայ մարզիկների համար վերջին տարիներին այդ դժվարությունների ստեղծվել են լավագույն պայմանները, որպեսզի մեր մարզիկները մարզվեն միջազգային բոլոր ստանդարտներին համապատասխանող մարզասրահներում։ Այդպիսի պայմաններ է ապահովում գերժամանակակաից ու ինչպես ասվում է՝ աշխարհում որպես այդպիսին աննախադեպ համարվող Օլիմպավանը, որտեղ մարզիկները կարող են անցկացնել իրենց ամենօրյա պարապմունքները, մազվել ու պատրաստվել մրցումներին։ Վերջին փառահեղ արդյունքները Օլիմպավանում մարզվող մեր տղաներից մեկը՝ Սիմոն Մարտիրոսյանը Աշխարհի առաջնությունում դարձավ ոսկե մեդալակիր այն էլ ՝ ռեկորդ սահմանելով։
Սիմոնի մասին հանրությանը տեղեկացնելու համար մի ռեպորտաժ էր պատրաստվել «Ազատություն ռադիոկայանի» կողմից, որում իրականում պատմվում էր Արմավիրի մարզի Ջրառատ համայնքում եղած մարզադպրոցի մասին։ Վերջինս ներկայացվեց որպես չեմպիոնի ներկայիս մարզվելու վայրը։
Տեսանյութից, անշուշտ, երևում է, որ Ջրառատ համայնքի մարզադահլիճն իսկապես անմխիթար վիճակում էր գտնվում, և երեխաների մարզումների համար անգամ տարրական պայմաններն ապահովված չէին։ Սակայն անճշտություն կա այս տեսանյութում, քանի որ Սիմոն Մարտիրոսյանն այս մարզադպրոցում միայն իր առաջին քայլերն է արել կամ գուցե սկզբնական շրջանում է մարզվել, բայց արդեն վաղուց է, ինչ նա այնտեղ չի մարզվում։ Հետևապես սենտիմենտալ երևալու համար պետք չէ նշել, որ այսպիսի պայմաններով մարզադպրոցից չեմպիոն է դուրս եկել։ Սիմոն Մարտիրոսյանը վաղուց է, ինչ մարզվում է «Օլիմպավան» մարզական համալիրում։ Այս անճշտության փաստից էլ օգտվելով՝ մի քանի լրատուներ փորձեցին արագորեն օգտագործել հանգամանքը և պղտոր ջրում ձուկ որսացող պատեհապաշտների նման քաղաքական ենթատեքստ տվեցին սրան ու անհիմն մեղադրանքրեր ուղղեցին Գագիկ Ծառուկյանի կողմը։ Եվ որպեսզի փոքրացվի Ծառուկյանի գործի արժեը՝ վերոնշյալ լրատվականները մատնացույց են անում Ջրառատի դպրոցը՝ իբրև թե չեմպիոնը այստեղ է մարզվում։ Հակադարձելով այս այս արհեստական սադրանքներն՝ փաստենք, որ, ինչպես նշեցինք, Սիմոն Մարտիրոսյանը այս մարզադպրոցում չի մարզում արդեն շատ վաղուց և ի վերջո, վստահաբար, Ծառուկյանը անգամ տեղյակ չէր այս դպրոցի ու դրա վատթարագույն պայմանների մասին, այլապես առանց վարանելու այս դպրոցը ամենից կարճ ժամկետներում կվերանորոգվեր, ինչպես որ քանի օր առաջ Դսեղ համայնքի մարզադպրոցը վերանորոգվեց, երբ նույն խնդրով Ծառուկյանին դիմեց Դսեղի մարզադպրոցի տնօրենը։ Եվ եթե մեր մարզիկների համար լավագույն պայմաններ ապահովելու համար Ծառւկյանը 80 մլն դոլարի ներդրումներ բերեց Հայաստան ու այսօր մեր մարզիկները մարզվում են գերժամանակակից մարզական համալիրում։