Գագիկ Ծառուկյանը հայկական սպորտի զարգացման երաշխավորն է
Սոֆյա Ասատրյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է.
Ցանկացած հայի համար հաճելի է , երբ մեր մարզիկները հաջողություններ են ունենում սպորտի ոլորտում: Այդ պահին մենք բոլորով դառնում ենք մի մարդ և ի սրտե ուրախանում մեր «հերոս» տղերքի համար: Օրեր առաջ մենք ունեցանք նոր անուններ մեր պատվո ցուցակում, ում շնորհիվ Հայաստանի դրոշը ծածանվեց միջազգային ամբիոնից:
Սիմոն Մարտիրոսյանը և Գոռ Մինասյան ՝ ահա մեր հպարտ տղաների անունները, ովքեր պատվով հանդես եկան ծանրամարտի միջազգային առաջնություններում: Սիմոն Մարտիրոսյանը դարձավ աշխարհի չեմպիոն , ինչով վերջ դրեց 8 տարվա պասիվությանը ծանրամարտի ոլորտում: Հիշեցնենք, որ Սիմոն Մարտիրոսյանը իր հաղթանակից բացի, գրանցեց միանգամից 3 ռեկորդ, ինչով ավելի բարձր պահեց հայկական սպորտի պատիվը: Գոռ Մինասյանը իր հերթին զբաղեցրեց 2-րդ հորիզոնականը, կրկին անգամ ծածանելով մեր եռագույնը և ի ցույց դնելով աշխարհին հայ ազգի ուժը:
Այո այս ամենը մեզ հպարտանալու տեղ է տալիս, քանզի աշխարհը տեսնում է, որ մենք ուժեղ ենք, ոչ միայն ինտելեկտուալ մակարդակով, այլ նաև ֆիզիկականով: Ըստ իս շատ կարևոր է էլ ավելի զարգացնել հայկական սպորտը, քանզի սպորտի միջոցով մենք կարողանում ենք ստիպել աշխարհին խոսել մեր մասին, նախանձել մեր տարած հաջողություններին, և ինչ-որ տեղ նաև վախենալ հայոց ուժից:
Ոչ ոք չի կարող ժխտել, որ հայ մարզիկները բավականին ընդունակ են և սպորտը մեր երկրում տարեց տարի էլ ավելի է զարգանում: Այս ամենի պատճառը մեր տղաների և աղջիկների քրթնաջան աշխատանքն է, նրանց օր և գիշեր մարզվելն ու հաջողության հասնելու ձգտումը: Սխալ կլինի չնշել, որ մարզիկների համար ստեղծված են նաև իդեալական պայմաններ, և նրանք իրենց մարզումներն անցկացնում են նաև Օլիպավանում, որը հագեցված է ժամանակակից լավագույն սարքավորումներով: Հատկանշական է, որ ՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը լավ մարզիկներին ամեն ամիս որոշակի թոշակ է տալիս, որպեսզի նրանք կարիք չունենան աշխատանք փնտրել և դրանով խաթարելով մարզումների բնականոն ընթացքը: Գագիկ Ծառուկյանի այս քայլը շատ ողջունելի է և շատ հնարավոր է, որ նմանատիպ պրակտիկայի բացակայության դեպքում, մենք չկարողանայինք հասնել նման հաջողությունների սպորտի ոլորտում:
Ըստ իս բոլորիցս միայն հասնում է ոգեշնչել մեր հերոսներին, որպեսզի նրանք իմանան, որ իրենց հաջողությունով բոլոր հայերին ուժ են տալիս, և ուրախանալ նրանց հաղթանակով: