Գագիկ Ծառուկյանը տնտեսական զարգացման նոր կոնցեպտի ակունքներում
Աննա Իսկանդարյանը իր ֆեյսբուքյան էջում գրում է
Գագիկ Ծառուկյանը տնտեսական զարգացման նոր կոնցեպտ է առաջարկում մեր պատության համար։ Նրա հրավերով՝ հոկտեմբերի 26-28 մեր երկրում ներկա կլինեն ավելի քան 20 երկրների խորհրդարանների պատգամավորներ, նախարարներ,առևտրի և արդյունաբերական պալատների նախագահներ, բիզնես ոլորտի ներկայացուցիչներ: Ներկաները կմասնակցեն՝ «Ներդրումներ և առևտուր» խորագրով տնտեսական համաժողովին:
Համաժողովի բացման մեկնարկը տրվեց Մուլտի գրանդ հյուրանոցային համալիրում: Համաժողովի մեծարգո հյուրերից էր նաև վարչապետի ժամանակավոր պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը: Փաշինանն իր ելույթում ողջունեց Ծառուկյանի կողմից իրականացրած ծրագիրը, օտարերկյա հյուրերին և ի պաշտոնե երաշխավորեց, որ Հայաստանում կստեղծվեն բոլոր բարենպաստ պայմանները ներդրումների համար: Հյուրերն իրենք էլ առաջիկա օրերին կհամոզվեն դրանում, Ծառուկյանն արտերկրյա հյուրերին կծանոթացնի տարբեր բիզնես կենտրոնների և ձեռնարկությունների աշխատանքներին, միասին կծանոթանան և կգնահատեն առաջիկա ներդրումների հեռանկարները:
Իսկ այստեղ, ինչ խոսք, վստահելի գործընկեր ունենալու փաստը՝ ի դեմս Գագիկ Ծառուկյանի, միանշանակ կդառնա նոր ներդրումներ կատարելու նախապայման: Ոչ ոքի համար էլ գաղտնիք չէ , որ Գագիկ Ծառուկյանը օտարերկյա ներդողների վստահությունը վայելող գործարար է, և սա փաստում է վերջին շրջանում ևս նրա կողմից Հայաստան եկող ներդրումների աննախադեպ հոսքը:
Թեև ոչ հեռավոր անցյալում Հայաստանն տարբեր գործոնների հետևանքով դասվել էր կոռուպցիոն երկրների շարքին, այսօր Հայաստանում Գագիկ Ծառուկյանն ու Նիոլ Փաշինյանը փորձում են ստեղծվել է դրական, վստահելի մթնոլորտ, իրավիճակ, որտեղ բոլորն են հավասար լինելու, բոլոր տեսակի ներդրումների համար, և դրանք կլինեն ապահով երաշխիքներով:
Հեղափոխությունից հետո, սրանք շատ կարևոր քայլերի հաջորդականություններ են, մշակված Գ. Ծառուկյանի կողմից: Որոնք անփոխարինելի են մեր երկրի տնտեսական աճի, արդյունաբերական զարգացումների համար, և այսպիսի տեմպերով առաջ գնալով՝ երկիրը կդարձնեն մրցունակ տարածաշրջանում:
Աչդյունքում կարելի է փաստել, որ ամեն ինչ արվում է ՀՀ տնտեսության վերելքի և մարդկանց բարեկեցության համար: Եվ վերջերս Գագիկ Ծառուկյանի ու Փաշինյանի կողմից ստորագրված հուշագրի չորրորդ կետն արդն իսկ կյանքի է կոչվում։ հետրաբար, ինչպես իր ելույթում նշեց, Գագիկ Ծառուկյանը՝ արդեն ժամանակն է նաև տնտեսական հեղափոխության: