Գագիկ Ծառուկյանի շնորհիվ Հայաստանը տարածաշրջանում դառնում է արդյունաբերական խոշոր երկիր
Միքո Աբովյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է.
Բոլորիս քաջ հայտնի է, թե երկրի տնտեսությունը ինչ վիճակում է գտնվում, և թե որքան կարևոր է և շահեկան, որպեսզի պետությունը և գործարարները, աչքաթող չանեն այն: Եվ ահա կրկին երկրի տնտեսության զարգացման հարցերը մտահոգում են Գագիկ Ծառուկյանին, ով շարունակաբար խոշոր ներդրումներ է կատարում:
Մոտ մեկ տար առաջ «Մուլտի գրուպ» կոնցեռնի և Սիրիայում մեծ ճանաչում ունեցող «Սաբաղ գրուպ» ընկերության միջև կնքվեց ներդրումային պայմանագիր: Այս պայմանագրով նախատեսվում է ստեղծել արդյունաբերական քաղաք: Արդյունաբերական քաղաքում կսկսի նոր թափով զարգանալ տեքստիլ արդյունաբերությունը, որի հետ միասին նաև թեթև արդյունբերությունը:
Այդ պայմանգիրը արդեն մաս-մաս կյանքի է կոչվում: Եվ ահա հաշված օրերից շահագործման հկանձնվի «Մուլտի գրուպ տեքստիլ» սրբիչի արտադրամասը, որը հագեցած է նոր և հզոր սարքավորումներով և արդեն ունի իր առաջին արտադրանքը: Արտադրամասը արտադրանքը կներկայացնի բացառապես լավագույն հումքով և այն կունենա շուրջ 7 հազար նոր աշխատատեղ: Սա թերևս մեր երկրի համար շատ մեծ ներդրում է, որը անհնար է չգնահատել: Նման գործարանների բացումը և նման կայացած գործարարների հետ աշխատելը, բավականին դժվար և պատասխանատու քայլ է, որին գնացել է Գագիկ Ծառուկյանը՝ երկրի բարգավաճման և զարգացման համար: Իսկ համագործակցությունը ստացվում է միայն արտասահմանյան գործընկերների վստահության շնորհիվ: Սա մեծ խթան է՝ ունենալ հզոր տնտեսություն և զարգացած արդյունաբերություն:
Գագիկ Ծառուկյանը պարբերաբար լուրջ ներդրումներ է կատարում մեր երկրում, որը նպաստելու է ազգի բարեկեցիկ ու ապահով ապագայի կառուցման գործին: Եվ սա դեռ ամենը չէ և առջևում կան նորանոր խոշորամասշտաբ ներդրումներ այլ ոլորտներում նույնպես: Եվ սա մեծ առիթ է, որպեզսի Հայաստանը դառնա արդյունաբերական խոշոր երկիր տարածաշրջանում: