ԲՀԿ-ն ոչ թե մասնակցել, այլ պայքարել է ԱԺ-ում կազմակերպված սաբոտաժի դեմ
Մարգո Կոստանդյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է.
Կարծում եմ բոլորս էլ տեղյակ ենք, որ երեկ ՝ հոկտեմբերի 22-ին, ԱԺ-ում տապալվեց ընտրական օրհենսգրքում փոփոխոությունների օրինագիծը, ինչի պատճառով վտանգված են եկող ԱԺ ընտրությունները, քանզի ներկայիս օրհենսգրքում առկա են բազմաթիվ բացթողումներ: Համացանցում հանդիպեցի բազմաթիվ անհայտ ծագում ունեցող լրատվամիջոցների, որոնք այս ամենի մեջ մեղադրում են ԲՀԿ-ին , չնշելով այս սաբոտաժի իրական կազմակերպիչների անունները:
Հիշեցնեմ, որ մինչ հեղափոխությունը, դեռ փետրվար ամսին, Նաիրա Զոհրաբյանը արդեն սկսել էր ընտրական օրհենսգրքում փոփոխություններ անցկացնելու գործընթացը, քանզի ցանկացած մարդ կարդալով ներկայիս օրհենսգիրքը հասկանում է, որ ամենային հավանականությամբ դա մշակվել է 40 րոպեում և անգամ չի էլ մաքրագրվել:
Հիմա հարցս ուզում եմ ողղել այդ անհայտ ծագումով «հոմոսապիենս» լրագրողներին: Հարգելիներս դուք մաթեմատիկա անցել ե՞ք դպրոցում, թե ոչ: Քանզի եթե մաթեմատիկա գոնե 4-րդ դասարանի մակարդակով գիտեք, ապա պետքէ հասկանաք, որ ԲՀԿ պատգամավորների բացակայությունը կամ ներկայությունը ոչ մի եղանակ չէր կարող փոխել ՝ մյուս ուժերը կոնկրետ թվաքանակով ապահովել էին այս սաբոտաժը:
Իսկ այսօր ՝ հոկտեմբերի 23-ին ԱԺ պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը նախաձեռնել և կազմակերպել է ստորագրահավաք բոյկոտված օրինագիծը կրկին խորհրդարան բերելու համար, ինչը կարծում եմ կործանարար հարված է այդ «կեղծ» լրատվամիջոցների համար, քանզի արդեն ակնհայտ է դառնում, որ նրանք ուղղակի խամաճիկներ են այս սաբոտաժը կազմակերպողների ձեռքում, և եթե նրանք մի քանի կոպեկի համար պատրաստ են հանրությանը գցել այդ թակարդի մեջ, ես իրոք վախենում եմ պատկերացնել , թե ինչ կանեն մեծ գումարի դիմաց: