Հայաստանում տեղի ունեցած ներքին փոփոխությունները չեն խանգարում ԵԱՏՄ-ի աշխատանքներին. Տատյանա Վալովայա
Հայաստանում տեղի ունեցած ներքին փոփոխությունները որևէ կերպ չեն խանգարում Եվրասիական տնտեսական միության աշխատանքներին: Երևանում շարունակվող «Եվրասիական շաբաթ» համաժողովի շրջանակներում «Արմենպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում այս մասին ասաց Եվրասիական  տնտեսական հանձնաժողովի  ինտեգրման և  մակրոտնտեսության հարցերով նախարար Տատյանա Վալովայան:
«Եվրասիական տնտեսական միության բոլոր կառույցներում Հայաստանի ներկայացուցիչները շատ ակտիվ աշխատում են: Եվրասիական տնտեսական բարձրագույն խորհրդի՝ մայիսին կայացած նիստին, որին մասնակցում էր նաև Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, մենք հաստատել ենք մի զեկույց, որը պատրաստել էին Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովը և Հայաստանի կառավարությունը. Դրանում ամփոփված են վերջին երկու տարիներին կատարված աշխատանքներին Հայաստանի մասնակցության նախնական արդյունքները, որոնք շատ դրական են»,- ասաց Վալովայան:
Նա հավելեց, որ աշխատանքներն ակտիվ շարունակվում են, և որևէ խնդիր չկա: