Գագիկ Ծառուկյանի անձնական հեղինակությունը ներդրումներ ներգրավելու երաշխիք
Աշոտ Աղայանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է.
«Մուլտի գրուպ» կոնցեռնի և շվեդական «Օմնիա Թեք» ընկերության համագործակցությամբ երեկ Հայաստանում բացվեց ամենամեծ մայնինգ ֆերման: Սա Հայաստանում՝ ՏՏ ոլորտին վերաբերող կարևորագույն ձեռքբերումներից մեկն է: Այս ֆերմայի կառուցման շնորհիվ մի քանի առաջնային խնդիրներ միանգամից ստանում են պատասխաններ. Նախ ֆերմայի ստեղծման շնորհիվ բացվում են բազմաթիվ աշխատատեղեր, որը ներրկայիս ամենա առանցքային խնդիրներից մեկն է, և հետո նման հզոր ֆերմա ունենալու շնորհիվ մեր երկիրն էլ ավելի մեծ ճանաչում է ձեռք բերում, ինչը հետագայում կհանգեցնի ավելի մեծ չափով ներդրումային ծրագրերի իրականացմանը:
Ինչպես բոլորիս հայտնի է մեր երկրում խոշոր ներդրումային ծրագրերի իրականացման գործում մեծ է Գագիկ Ծառուկյանի դերը և այս մայնինգ ֆերման ևս բացառություն չէր: Սա այնքան մեծ իրադարձություն էր, որ բացման արարողությանը մասնակցելու համար Հայաստան էին ժամանել ավելի քան 40 երկրների խոշոր գործարարներ, որոնք այս ամենը տեսնելով ցանկություն կունենան հետագայում ներդումներ իրականացնել Հյասատնաում և այս ամենը Գագիկ Ծառուկյանի ջանքերի և գործունեության շնորհիվ: Պատահական չէ, որ նմանատիպ ներդրումներ և համագործակցության առաջարկներ արվում են հենց հաշվի առած Գագիկ Ծառուկյանի անձնական հեղինակությունը, չէ որ յուրաքանչյուր ներդրում լուրջ երաշխիք է պահանջում: