Արթուր Գևորգյանի ղեկավարած ֆեդերացիան հոգեվարքի մեջ է
Սյունե Խանդիլյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է.
Հայրենի բռնցքամարտում առկա խնդիրներիը և դրանց և դրանց շուրջ ծավալվող իրադարձությունները նոր դրսևորումներ է ստանում։Ինչպես գիտենք, ֆեդերացիայի նախագահի վերջին ընտրությունները և դրանցում տույլ տված իրավախախտումները հյուսեցին մի թնջուկ, որը բերեց հայկական բռնցքամարտի և դրա ներկայացուցիչների երկպառակտմանը։ Արդյունքում գործող ֆեդերացիայն զուգահեռ կազմավորվեց ևս մեկ ֆեդերացիա։ Հայկական բռնցքամարտի ասոցացին, որի հանդեպ բrնցքամարտի ապագայով մտահոգվողները ունեն ավելի մեծ վստահությունը և հավատ, քանի որ տեսել են հակառաը Արթուր Գևորգյանի՝ բռնցքամարտը ղեկավարելու տարիներին։ Հիմա հենց նույն այս մարդու՝ աթոռից կառչած լինելու և անհագուրդ ամբիցիաների հետևանքով բռնցքամարտը բաժանվել է երկու մասի, թնջուկի լուծումը դեռ չի երևում, իսկ բռնցքամարտը հոգևվարքի հասցրած ֆեդերացիայի նախագահը համառորեն դիմակայում է։
Վերջինս առանց որևէ ամոթի խոսում է հայկական բտռնցքամարտի զարգացման մասին՝ հաշվի չառնելով այն հանգամանքը, որ զարգացում չի կարող լինել նման անհամերաշխության պայմաններում։ Նաև նույն այս Արթուր Գևորգյանը չի ուզում լսել բողոքը, դրա բուն էությունն ու պահանջները, և դրան ի պատասխան՝ որակավորում է տալիս՝ համարելով իր դեմ կազմակերպված ու ուղղորդված։ Ընդ որում՝ Գևորգյանը կորցնելով ադեկվատության զգացողությունը այս ամենում տեսնում է Գագիկ Ծառուկյանի մասնակցությունը։ Սա արդեն լպիրշ պահվածք է ու Գևորգյան Արթուրը ընտրել է ամեից վատ մարտավարությունը․ մեղադրել այլոց իր ձախողումների մեջ։ Ծառուկյանը, որպես ՀԱՕԿ նախագահ, հանձնարարել էր ուսումնասիրել իրավիճակը և գտնել արդարացի լուծում: Իսկ արդարացի լուծումը, ինչպես հասկանում ենք, ՀԲՖ նախագահի նոր ընտրություններ կազմակերպելը կլիներ։ Սակայն այս միտքը երի թե Արթուր Գևորգյանի համար մղձավանջային է հնչում, քանի որ այլ թեկնածույի առկայության և օրենքներին համապատասխան ընտրությունների անցկացումը րոյացնում է վերջինիս վերընտրվելու բոլոր շանսերը։