Հայաստանում ստեղծվում է օրենքի առաջ հավասար մարդկանց հասարակություն. ՀՀ վարչապետի գլխավոր խորհրդական
Հայաստանի Հանրապետության նոր իշխանությունները ստեղծում են այնպիսի հասարակություն, որտեղ բոլորը հավասար կլինեն օրենքի առաջ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին Երևան-Մոսկվա-Աստանա-Մինսկ տեսամիացման ընթացքում նշեց ՀՀ վարչապետի գլխավոր խորհրդական Արսեն Գասպարյանը:
Անդրադառնալով հարցին, թե արդյոք վարչապետի գլխավոր խորհրդականը ռուս գործընկերների հետ հանդիպումների ընթացքում խոսե՞լ է հայ նախկին բարձրաստիճան պաշտոնյաների նկատմամբ կատարվող քննչական գործողություններից, Գասպարյանը նկատեց, որ ինքը քննարկում է բացառապես քաղաքական ու տնտեսական հարցեր:
«Ես քննարկում եմ հայ-ռուսական քաղաքական ու տնտեսական հարցերը: Ինչ վերաբերում է նախկին բարձրաստիճան պաշտոնյաների նկատմամբ կատարվող քննչական գործողություններին, ապա այդպիսի հարցեր չենք քննարկել: Այսօրվա իշխանությունը ստեղծումէ այնպիսի հասարակությունորտեղ բոլորը հավասար կլինեն օրենքի առաջ։ Եվ այդ գործողությունները կատարվում են ոչ թե միտումնավոր որևէ մեկի նկատմամբ, այլ այն բոլոր մարդկանց նկատմամբ, ովքեր օրենք են խախտում»,- ասաց Արսեն Գասպարյանը: