Տղամարդ մարմնավաճառների նուրբ արվեստը...
Մանե Առաքելյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է.
Հեռուստատեսությունն այսօր, հիրավի 2-րդ պլանում է տեղեկատվության տարածման և դրա ունեցած ազդեցության մասով: Իսկ 2-րդ պլանում այն հայտնվել է սոցիալական ցանցեր կոչված երևույթի՝ հատկապես Ֆեյսբուքի շնորհիվ, որովհետև այստեղ ոչ միայն կարող ես ազատորեն անհատական կարծիքդ հայտնել, այլև բոլորովին անվճար, քեզ հարմար ցանկացած պահի և ձեռքի մեկ հպումով կարող ես մտնել ուղիղ եթեր՝ արտահայտելու վսեմագույն կարծիքդ զանազան երևույթների մասին: Սա, իհարկե, լավ է խոսքի ազատության մասով: Բայց երբ այդ հնարավորությունից սկսում են օգտվել կիսագրագետ համբալները, իրավիճակը պարզապես դուրս է գալիս վերահսկողությունից: Սույն խավարասերները, կյանքում չգտնելով առավել հարմար և պիտանի զբաղմունք, վիրտուալ տիրույթում ստեղծում են սեփական կոմֆորտ զոնան, հավաքում են փոքրիշատե տառաճանաչ լսարան, որի հաշվին գումար են վաստակում՝ զանազան ինտերնետ-գովազդների և այլ հնարքների շնորհիվ: Իսկ վերջին մի քանի ամիսներին մեր երկրում եռացող քաղաքական իրավիճակը անսպառ եթերներ է ապահովում վերոնշյալ խավարասերներին, որոնք առիթը բաց չեն թողնում տվյալ պահին իշխող քաղաքական կուսակցության հետ քաղաքական կունիլինգուսով զբաղվելու՝ իհարկե պարգևատրման դիմաց: Տղամարդ մարմնավաճառների նուրբ արվեստը... Հաստափոր մի գիրք կարելի է գրել սույն սողունների էվոլյուցիայի մասին: