Վալերի Օսիպյանը այս քայլով իրեն վերջնականապես «փռեց ասֆալտին»։
ԲՀԿ Երևանի ավագանու թեկնածուներից մի քանիսը, անդրադառնալով ոստիկանության երեկվա տարածած տեսանյութին, այսօր հրավիրված մամուլի ասուլիսի ժամանակ շատ պարզ կերպով ցույց տվեցին ոստիկանությանը իրենց տեղը և դերը, մեր այսօրվա իրականությունում։Քանզի հենց ԲՀԿ-ական Մարկոս Հարությունյանի դեպքը ապացուցում է, որ Օսիպյանը չի գիտակցում իրավիճակի լրջությունը և նման գործելաոճը բացարձակապես չի տարբերվում նախկին իշխանությունների գործեալոճից։Եվ ինչ է սա, եթե ոչ շոու․․․․․․Չի եղել որևէ իրավախախտում, անգամ չնչին պատճառներ չեն եղել, որ ոստիկանության աշխատակիցները դիմակներով և ավտոմատներով Հարությույանին իր ընկերների հետ միասին «փռեն ասֆալտին»։Բայց սա էլ վերջը չէ, պարզվում է, որ ապօրինի օպերացիան տևել է ընդհամենը երկու րոպե և վերոնշյալ գործողությունները նկարահանելուց հետո բոլորին բաց են թողել։Անգամ ծիծաղ է առաջանում մարդու դեմքին, երբ տեսնում է թե ինչպիսի էժան քայլերի է գնում ոստիկանությունը, որ հայտնվի հանրության ուշադրության կենտրոնում, փոխարենը այսօր հանրապետությունում առկա են այնպիսի լուրջ խնդիրներ, որտեղ իսկապես զգացվում է ոստիկանության միջամտության կարիքը սակայն ինչպես միշտ նրանք տեղում չեն։
Ինչևէ․եղածը եղած է, սակայն այս կերպ հարցեր չեն լուծվում և Վալերի Օսիպյանը այս քայլով իրեն վերջնականապես «փռեց ասֆալտին»։