Ստելով ավելի են վատթարացնում իրավիճակը
Արման Հովակիմյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է.
Երբ որևէ անձ ստելով փորձում է ծածկել ակնհայտ փաստերը, նա դրանով ավելի է հաստատում այդ փաստերը: Այս պարզ իրողությունը կարծես թե չի հասկանում կոտայքի մարզպետ ռոմ,ամոս Պետորսյանը:
Պաշտոնավարելուց ի վեր այս պաշտոնայան սկսելէ ահաբեկել մարզի գյուղապետերեին՝ նրանց «չորով» ապրատադրելով հրաժարական տալ, դիմելով սպառնալիքների և բացահայտ տռեռորի, սպառնալաով դատախազությամբ և իրավապահ մարմիններով:
Այս մասին վաղուց գիտեն մարզի բնակիչները, այս ամսեին տեղայկ են և բարձրաձայնել են թերթերն ու կայքերը, բայց Կոտայքի մազրպետը անգամ նման հնչեղության պարագայում շարւոնակումէ հերքել ամեն ինչ:
Մարզպետը չի հասկանում, որ հերքելեվ այն, ինչի մասին բոլորը գիտեն, ավելի ուժգինէ ապացուցւոմ այդ ամենի իսկությունը: Նա դրանով ապացուցում է, որ բացահայտ սպառանբլքի ու տեռոր է կիրառում մարզի գյուղապետերի նակտմամբ: Սա արդեն հարուցել է մարզի բնակյչիչների զույրթույը որը ամեն օր կարողէ պայթել և վերածվել բողոքի ալիք:
Մարզպետը անգամ հերքում է որ ինքը աղանադավորական կազմակերոպության անդամ է, մոռանալով, որ Աբոհվայն քաղաում ատրիներով բանկված մարդու մասին քաղաքաի բնակիչներըատ բան գւիտեն, և այդ փաստը ապացուցելու համար բավակնէ փոքրիկ հարցում անցկացնել աբովյանցիների շժրջանում: