Ի՞նչ է կատարվում Կոտայքի մարզում և ինչո՞ւ են ահաբեկված մարզի գյուղապետերը
Հասմիկ Պողոսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է.
Կոտայքի մարզում արդեն տևական ժամանակ լարված մթնոլորտ է գյուղապետերի և մարզպետի միջև, իսկ դա սկսել է նորանշանակ մարզպետ Ռոմանոս Պետրոսյանի նշանակումից հետո: Թվում էր, թե նոր մարզպետը պետք է մեծ էնտուզիազմով լծվեր մարզի խնդիրների լուծմանը, բայց Ռոմանոս Պետրոսյանը երևի խառնել է մարզպետի պաշտոնը ամենաթողության, սպառանալիքների և ահաբեկման հետ:
Նշանակումից ի վեր նա որոշել է վրեժ լուծել մարզի բոլոր գյուղապետերից: Հերթով իր մոտ է կանչում գյուղապետերին և «չորով» պահանջում նրանց հրաժարական տալ, այլապես սպառնում է դատախազությամբ և ազգային անվտանգությունով, ինչես նաև խորհուրդ տալիս չբարձրաձայնել այդ ամենի մասին:
Բայց այս ամենը վաղուց արդեն դարձել է հայտնի ինֆորմացիա մարզի շրջանակներում և դրանից դուրս: Բանը հասել է նրան, որ թեմային անդրադարձել են անգամ թերթեր և էլեկտրոնային կայքեր: Սակայն սա կարծես թե անհրաժեշտ արդյունքը դեռ չի տալիս, մարզպետը դեռռ շարունակում է գտնվել «չորով» հարցերը լուծելու գործեաոճի մեջ:
Ավելին, սա արդեն հասցրել է հարուցել նաև մարզի բնակիչների ակհնայտ դժգոհությունը: Բնակիչները, որոնք նոր մարզպետից սպասում էին մարզի խդիրներին ադրադարձ և դրանց լուծում, տեսնում են միայն բացահայտ տեռոր և շանտաժ գյուղապետերի նկատմամբ, իսկ խնդիրները այդպես էլ մնում են չլուծված:
Ըստ լուրերի աղանդավորական կազմակերպության անդամ մարզպետին, պարզվում է, այնքան էլ չեն հուզում մարզի խնդիրները, նրան հուզում են միայն չորով հրաժարական պահաջելու մեթդներն ու արդյուքները: Դա կարող է բերել մեծ բողոքի ալիքի հենց մարզի բնակչության շրջանում որը կարող է պայթել ամեն պահի: Սթափվելու ժամանակն է: