Արմավիրում և Էջմիածնում համայնքի ղեկավարի ընտրություններ կանցկացվեն հոկտեմբերի 21-ին
Կառավարության որոշմամբ Արմավիրի մարզի Արմավիր և Էջմիածին քաղաքներում, ինչպես նաև Արարատի մարզի Լուսաշող համայնքում կանցկացվեն համայնքի ղեկավարի արտահերթ ընտրություններ: Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը, այդ մասին որոշումներն ընդունվեցին կառավարության օգոստոսի 2-ի նիստում: Ընտրությունները տեղի կունենա սույն թվականի հոկտեմբերի 21-ին:
Արմավիր համայնքի  ղեկավար Ռուբեն Խլղաթյանը համայնքի ղեկավարի պաշտոնում ընտրվել էր 2015 թվականի մարտի 15-ին կայացած համայնքի ղեկավարի ընտրության արդյունքում և հրաժարական է ներկայացրել 2018 թվականի հունիսի 22-ին:
Էջմիածին համայնքի  ղեկավար Կարեն Գրիգորյանը համայնքի ղեկավարի պաշտոնում ընտրվել էր 2016 թվականի սեպտեմբերի 18-ին և հրաժարական ներկայացրել հունիսի 17-ին:
Լուսաշող համայնքի  ղեկավար Հարություն Հարությունյանը համայնքի ղեկավարի պաշտոնում ընտրվել էր 2016 թվականի սեպտեմբերի 18-ին  և պաշտոնից հեռացել հունիսի 25-ին: