Միջադեպը քաղաքական ենթատեքստով ներկայացնելը աբսուրդի ժանրից է
Կարինե Դալլաքյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է.
Երեկ մամուլում տարածվեց Գագիկ Ծառուկյանի անվտանգության ղեկավար՝ Էդուարդ Բաբայանի ձերբակալության մասին լուրը: Լրատվական կայքերը տարբեր ենթատեքստերով փորձեցին ներկայացնել ձերբակալության պատճառ հանդիսացող միջադեպը:
Իսկ ամբողջ եղելությունը այն էր, որ Վյաչեսլավ Հարությունովը դիմել էր Գագիկ Ծառուկյանին օգնելու լուծել իր որդու` ով աշխարհի չեմպիոն է բանակի խնդիրը:
Այս ամենը երևում է երեկ համացանցում տարածված տեսանյությում: Ծառուկյանը շեշտում է,որ միշտ պատրաստ է օգնել սպորտսմեններին և այս անգամ ևս օրենքի շրջանակներում, կփորձի լուծել այդ հարցը:Այդ պատասխանը գոհացրեց բռնցքամարտիկի հորը, որն էլ իր հերթին շնորհակալություն հայտնեց դրա համար:Տարծված ապատեղեկատվության համաձայն, այդ խոսակցությունից հետո ծեծկռտուք է եղել, ինչը միանգամայն անհտրամաբանական է, հաշվի առնելով ջերմ զրույցն ու Հարությունովի գոհունակությունը: Ինչևէ դրան հաջորդած ձերբակալությունն առանց տուժողի դատաբժշկական փորձաքնության էր, որ նույնպես տարօրինակ է, քանի-որ ձերբակալությունը տեղի է ունենում արդեն կոնկրետ ապացույցների հիման վրա: Ինչև այս միջադեպը շատ արագ հերքվեց նախ՝ Վյաչեսլավ Հարությունովի կնոջ, ապա անձամբ իր կողմից:Հարությունովը նշեց, որ Ծառուկյանի հետ ունի ջերմ, ընկերական հարաբերություններ:Թերևս այս միջադեպի հետ կապված ամբողջ ճշմարտությունը բացահայտված է, իսկ իրավական մասը արդեն կլուծվի օրենքի շրջանակներում:
Սակայն այսօր թերթերից մեկը այս միջադեպը ներկայացրել էր քաղաքական համատեքստում, նշելով, որ քաղաքական ուժը, որի ղեկավարն է՝ Գագիկ Ծառուկյանը հավակնում է արտահերթ ընտրություններում 50+1 տոկոս ձայնի:
Իսկ թե ինչի համար են փորձում կապել 50+1 տոկոս ձայնի հավակնությունը երեկվա միջադեպի հետ արդեն աբսուրդի ժանրից է:
Առաջին հայացքից այս միջադեպը չպետք է ունենա քաղաքական նրբերանգ,սակայն որոշ ուժեր իրենց սովորության համաձայն փորձում են քաղաքական նրբերանգներ փնտրել ամենուր և դրա հաշվին դիվիդենտներ հավաքել: