Վրաստանից ներմուծել ենք մեկ արու լամա և ևս մեկ էգը շուտով կգա Կալինինգրադի կենդանաբանական այգուց, որի արդյունքում շատ արագ կվերականգնենք կենդանիների գլխաքանակը
Երևանի կենդանաբանական այգում տուբերկուլյոզի հետևանքով 4 տեսակի կենդանիների անկում է գրանցվել:  Երևանի կենդանաբանական այգու միջազգային կապերի պատասխանատու Արևիկ Մկրտչյանն ասաց, որ անկման դեպքերը գրանցվել են  հունվար ամսվա վերջից մինչև փետրվարի սկիզբ, Երևանի կենդանաբանական այգին էլ այդ ընթացքում փակ է եղել այցելուների համար:
Տուբերկուլյոզի հետևանքով տուժել են ոչ միայն լամաները, այլև  կամերունյան այծը, եղջերուները և կխտարը: «Հիվանդության արդյունքում 8 գլուխ լամաներ քնեցվել են, որից հետո կատարվել է սանիտարական-ախտաբանական շատ մեծ աշխատանք, հողի քանդման աշխատանքներ, որպեսզի կարողանանք այդ հարուցիչից ազատվել: Դեպքի մասին  տեղեկացվել են  տեսչությունը, տուբերկուլյոզի ազգային դիսպանսերը, Երևանի քաղաքապետարանը»,-հավելեց նա:
Արևիկ Մկրտչյանը հավաստիացրեց, բոլոր անկած կենդանիների գլխաքանակը հեշտությամբ կարելի է վերականգնել: «Վրաստանից ներմուծել ենք մեկ արու լամա և ևս մեկ էգը շուտով կգա Կալինինգրադի կենդանաբանական այգուց, որի արդյունքում շատ արագ կվերականգնենք կենդանիների գլխաքանակը»,-ընդգծեց այգու միջազգային կապերի պատասխանատուն:
Հունիսի 14-ին լրատվամիջոցներում տեղեկատվություն էր տարածվել, որ Երևանի կենդանաբանական այգում տասնյակ կենդանիներ են անկել, սակայն դեպքի մասին որևէ տեղեկատվություն այգին չի տրամադրել: