Ադրբեջանին զինում է Հայաստանի մերձավոր դաշնակիցը. ռազմական փորձագետ
Ակնհայտ է, որ Ադրբեջանն իր մոտ առկա սպառազինությունների թեմայով բազմաթիվ հրապարակումներով փորձում է որոշակի հոգեբանական եւ քաղաքական ճնշումների հասնել Պուտին-Ալիեւ եւ Պուտին-Փաշինյան հանդիպումների նախօրեին: Այս մասին հայտարարեց ռազմական փորձագետ Արկադի Գրիգորյանը՝ NEWS.am թղթակցի խնդրանքով մեկնաբանելով ձեռքբերված «Պոլոնեզ» եւ «Լորա» համալիրների դիտավորյալ կերպով մանրամասն թվարկումներն ադրբեջանական լրատվամիջոցներում:
«Հաշվարկները, իհարկե, կասկածներ են հարուցում, քանի որ ո՛չ Հայաստանի քաղաքացիները, ո՛չ առավել եւս Զինված ուժերը նման սպառնալիքներինի չեն տրվի: Հարցն ավելի շուտ հասցեագրված է ՀԱՊԿ-ի գործընկերներին: Եթե ​​ուշադիր նայենք ադրբեջանական ԶԼՄ-ներին, ապա «Պոլոնեզե» եւ «Լորա» համալիրների «գովազդի» հետ մեկտեղ տեղեկություն է հայտնվել նաեւ Ռուսաստանից «Տերմինատոր» զրահապատ մեքենաների ձեռքբերման հնարավորության մասին: Ես չեմ կասկածում, որ գործարքը կկայանա, եթե Ադրբեջանը ճիշտ գումար առաջարկի: Ամենացավալին հենց այն է, որ մեր հակառակորդին զինում է մեր մերձավոր դաշնակիցը»,- ընդգծեց Արկադի Գրիգորյանը` հավելելով, որ Իսրայելի գործողություններն նույն ուղղությամբ չեն զարմացնում: