Գագիկ Մկրտչյանը լրատվական դաշտի կորեյկոներից մեկն է
Սարիբեկ Սարուխանյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է.
Վերջին շրջանում մամուլային որոշ լաքեյներ, ովքեր տարիներ շարունակ իշխանական իրենց տերերի ձեռքից կերել են բացառապես վարժեցրած պուդելների համար նախատեսված պեդիգրի, վերջին շրջանի անտերության սինդրոմից ազդված՝ իրենց թերթոններում ամեն օր որոշել են հիշատակել Գագիկ Ծառուկյանի անունը:
Լրատվական լաքեյների կարկառուն դինաստիային է պատկանում, ի դեպ, «Հայոց աշխարհ» զիբիլաթերթի խմբագիր Գագիկ Մկրտչյանը, ով իշխանությունների համար բոլոր ժամանակներում աշխատել է որպես կոշիկի տակացու, որի վրա տարբեր իշխանական սուբյեկտներ պատեհ-անպատեհ սրբել են իրենց իշխանական ոտքերը:
Եվ քանի որ օրինականությունից ու արդարությունից որոշել է խոսել մեկը, ով սեփական թերթը և սեփական անձը վերջին առնվազն 25 տարում վաճառել ու վերավաճառել է օրական 50-100 անգամ, ստիպված եմ ինձ թույլ տալ անել մեկ-երկու դիտարկում սույն պերսոնաժի անցյալից:
Գագիկ Մկրտչյանը այն անձնավորությունն է, ով տարիներ շարունակ գրպանել է սեփական աշխատակազմի աշխատավարձերի զգալի տոկոսը, ինչի մասին վկայում են անձամբ թերթի աշխատակիցները:Նվազագույն և միջին հաշվարկներով՝ Գագիկ Մկրտչյանին հաջողվել է իշխանության տարբեր ներկայացուցիչներից շորթած գումարներով և կեղտոտ պատվերներով այնքան գումար կուտակել, որ այսօր նա համարվում է հայաստանյան լրատվական դաշտի կորեկոներից մեկը(Ի դեպ` կորեկոն թաքնված միլիոնատերերի հայտնի հավաքական գրական կերպար է):
Ինչ վերաբերում է վերջինիս մաղձին և չարությանը, որի վերաբերյալ «Հայոց աշխարհ» թերթի աշխատակազմում լեգենդներ են պատմում, ապա դա ևս ունի իր խորը արմատները. Ըստ երևույթին Գագիկ Մկրտչյանը չի մոռացել իր մութ անցյալը, երբ հայաստանյան բերդերից մեկում վերջինիս կողմնորոշումների հարցում լուրջ ճշգրտումներ արվեցին...
Այս պահին այսքանը, մնացյալը՝ հաջորդիվ: