Ծառուկյանի ձեռնարկություններում ստուգումների հարցով հուզված են միայն արևմտամետ վերլուծաբաններն ու ֆեյսբուքյան տասովչիկները
Վերջին օրերին ՊԵԿ-ն ու ԱԱԾ-ն լայնածավալ ստուգումներ են իրականցնում։ Սա հիմք է տվել մի շարք՝ որոշակի ուղղությամբ աշխատող լրատվամիջոցների ու մի շարք ՀՀԿ-ական ֆեյքերի՝ թեմա շրջանառել, թե արդյո՞ք Գագիկ Ծառուկյանին պատկանող ձեռնարկություններն էլ կենթրակվեն ստուգումների։
Նախ պետք է նշել, որ Գագիկ Ծառուկյանը երբեք չի խուսափել ստուգումներից, քանզի վերջին 10 տարիներին մշտապես ստուգումների կիզակետում է եղել։
Ոչ մեկի համար գաղտնիք չէ, որ ՊԵԿ-ը մշտապես ստուգումներ է կատարել Գագիկ Ծառուկյանի ձեռնարկություններում, որոնց արդյունքում ամեն անգամ ՊԵԿ-ի նախագահների մակարդակով հայտարարվել է, որ այդ ձեռնարկություններում էական որևիցե խախտում չի հայտնաբերվել։ Այդ մասին պաշտոնապես հայտարարել է Գագիկ Խաչատրյանը, այդ մասին հայտարարել է Վարդան Հարությունյանը, այդ մասին հայտատարելու են նաև հետագա ստուգումների արդյուքններում։
Ավելին, Գագիկ Ծառուկյանն ինքն է դիմել ԱԻՆ նախարարին և Էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարարին, որպեսզի առաջին ստուգումները, որոնք նրանք իրկանացնելու են իրենց ոլորտներում, սկսեն հենց իր ձեռնարկություններից։
Այսքանից հեոտ ինչումն է, որոշ արևմտամետ վերլուծաբանների և սուտի ֆեյսբուքյան տասովչիկների հուզմունքը այս հարցի շուրջ անհասկանալի է։Միգուցե իրենց մերձավորների և իրենց հետ սերտ համագործակցություն ունեղոցների համար ստուգումներն իսկապես սարսափելի երևույթ են, քանզի մշտապես գտնվել են արտոնյալ վիճակում և խուսափել են օրինական գործունեությունից։Միայն այս կերպ կարելի է բնութագրել մի շարք ֆեյքերի կողմից ուղղորդված ձևով Ծառուկյանի ձեռնարկություններում ստուգումներ սկսելու մասին մտքի շրջանառումը, որոնց երկրորդում են որոշ կայքեր, դրանով մատնելով իրենց և ցույց տալով, որ բոլորը մի շղթայի օղակներ են, և այժմ հոգեցնցումների մեջ են գտնվում։
Հատկապես ծիծաղելի է այն պատճառով, որ շրջանառողները իրենք էլ շատ լավ տեղյակ են, որ Գագիկ Ծառուկյանի ձեռնարկությունները մշտապես եղել են ստուգումների տակ, քանի որ այդ ամենը բարձրաձայնվել է լրատվամիջոցներով։ Այնպես որ թեման արհեստական է, որի նպատակը հայտնի է միայն այն շրջանառողներին։ Իսկ ամեն իրադարձությունից հետո Ծառուկյանին հիշելը և նրա անունը շահարկելը արդեն ուժը կորցրած հնարք է, որը ցույց է տալիս, որ հայտնի թիմը արդեն լիովին սպառել է իրեն և փրփուրներից է կախվում։