«Արարատ Ցեմենտ» գործարանի աշխատակիցների բուն նպատակը Ծառուկյանին տեսնելն էր
Վիկ Ամիրաղյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է.
Տարիներ շարունակ Գագիկ Ծառուկյանի կողմից ծավալված գործունեության ականատես ՀՀ քաղաքացին, շատ լավ ծանոթ է նրա սկզբունքներին և շատ լավ գիտի, որ նրա խոսքը գործ է:
Ահա և դա առիթ հանդիսացավ, որպեսզի օրեր առաջ բողոքի ակցիա իրականացնող քաղաքացիները, իրենց խնդիրների մասին կիսվելու, խոսելու ցանկություն հայտնեն անձամբ Ծառուկյանի հետ, քանի որ քաջ գիտակցում էին, որ Ծառուկյանի խոսքի շնորհիվ, հնարավոր է հարթել ցանկացած մասշտաբի խնդիր:
Ինչևէ Գագիկ Ծառուկյանը գնահատելով գործարանի աշխատակիցների հարգանքն ու հավատն իր անձի նկատմամբ, հանդիպում կազմակերպեց: Համաձայնեք, այսօր ոչ բոլոր գործատուներն են կարողանում պարզ ճակատով և անմիջական կերպով հանդիպել իրենց բազմահազարանոց կոլեկտիվի հետ: Ինչպես և ակնկալվում էր խնդիրներն ստացան իրենց լուծումները, Ծառուկյանը բավարարեց աշխատակիցների բոլոր պահանջները, որից հետո նույն աշխատակիցները կիսվեցին իրենց տպավորություններով և կարծիքներով իրադարձությունների վերաբերյալ:
Հատկանշական է այն փաստը, որ ինչպես աշխատակիցներից մեկը պնդեց, այդ բողոքի ցույցը չէր ենթադրում ճանապարհներ փակելու գործընթաց, այլ միտված էր, որպեսզի հանդիպում տեղի ունենա Գագիկ Ծառուկյանի հետ: Ոչ մի քաղաքական ենթատեքստ, ինչպես որոշ լրատվականներ էին փորձում ներկայացնել, այս ամենի մեջ չի եղել, սա իր բնույթով կարելի է ասել տարբերվում է այդ նույն ժամանակահատվածում հանրապետության տարածքում ծագած բողոքի ակցիաներից, քանի որ այս դեպքում քաղաքացին դժգոհում էր ոչ թե ղեկավարությունից, ոչ թե անարդար վերբերմունքից, այլև ցանկանում էր տեսնել Գագիկ Ծառուկյանին, ում հետ էլ կապում էին իրենց խնդիրների լուծումները:
Փոխադարձ հարգանքի և վստահության վրա կառուցված հարաբերությունները այլ վերջաբան չէին էլ կարող ունենալ և բարի ավանդույթի համաձայն, Ծառուկյանը հեռացավ Արարատից՝ արժանանալով ողջ հավաքվածների ծափողջութններին և երախտիքի խոսքերին, քանի որ հերթական անգամ խնդիրները լուծվեց ի օգուտ աշխատակիցների: