Գագիկ Ծառուկյանին մենաշնորհներ վերագրողներն առնվազն քաղաքական իմպոտենտներ են
Գուրգեն Սահակյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է.
Թավշյա հեղափոխությունից հետո լրատվական դաշտը ևս ռեստավրացիայի ենթարկվեց: Ընդհանուր առմամբ որոշ լրատվականներ, որոնք տարիներ շարունակ սնուցվում էին նախկին իշխանական կերակրատաշտակից, արդեն իսկ սկսեցին բացահայտ կերպով, նպատակաուղղված «գրոհել» հեղափոխությունից հետո ժողովրդի համակրանքն ու վստահությունը վայելող ուժերի և գործիչների դեմ:
Մասնավորապես «Իրավունք» թերթն ու համանուն կայքն արդեն իսկ հասկանալի կենտրոնից հստակ աշխատում է սևացնելու Ծառուկյան-Փաշինյան համագործակցությունը: Թերթի խմբագրության կարճ ուղեղով, ինչ-որ կեղծ լուրերով հնարավոր է պառակտել համագործակցությունը և հետո էլ վնասել վերոնշյալ գործիչների հեղինակությունները:
Նրանց պարբերական բնույթ կրող փորձերը չեն դարադրում, անկախ այն հանգամանքից, որ ամեն անգամ նմանատիպ հրապարակումներից հետո սոցիալական ցանցերում սկսվում է հայհոյանքների և նախատինքի տարափ:
Այսօր տվյալ թերթը, կրկին անգամ լծվել է սին լուրեր տարածելու գործին. Ըստ այդմ Գագիկ Ծառուկյան-Նիկոլ Փաշինյան համագործակցությունից խորը ընկճախտի մեջ գտնվող Հայկ Բաբուխանյանը, իր պատվիրատուների հետ միասին, այժմ էլ բացահայտ սուտ է գրում, այն մասին, թե իբր Գագիկ Ծառուկյանը ցեմենտի արտադրությունում մոնոպոլիա ունի, և այս պարագայում ինչպես է տեղի ունենում Փաշինյան-Ծառուկյան համագործակցությունը:
Ըստ երևույթին ժամանակին ընդդիմադիր այնուհետև պաշտոնի համար ծախված Հայկ Բաբուխանյանը այլ շահարկման թեմա չի կարողացել գտնել և որոշել է այժմ էլ բացահայտ ստերի միջոցով հասարակությանը մոլորեցնել, ինչն էլ ապացուցում է վերջինիս քաղաքականապես իմպոտենտ լինելու հանգամանքը:
Բնականաբար ՀՀ յուրաքանչյուր քաղաքացի, առավելևս «Իրավունք» թերթի խմբագրությունը քաջատեղյակ է, որ բացի Արարատ ցեմենտի գործարանից Հայաստանում ցենետի արտադրությամբ զբաղվում է նաև Հրազդանի «Միկա» ցեմենտի գործարանը, Էրեբունու գաջի գործարանը(որը վերահսկվում է Մհեր Սեդրակյանի որդու կողմից), և այլոք որոնք Պարսկաստանից և Վրաստանից են ներմուծում հումքը:
Գիտե՞ն այս և այլոց անունների մասին Իրավունք թերթի խմբագրությունում, իհարկե գիտեն, այլ հարց է, որ թերթի սեփականատերը՝ Հայկ Բաբուխանյանը, ով ժամանակին ճամբարից շատ «պլավնի» ձևով «թռավ» իշխանության գիրկը, կյանքի գնով պետք է կատարեր պատվերը...
Բայց միթե՞ պատվիրատուները չեն տեսնում, որ գումարները անտեղի են ծախսում և թերթի անձնակազմը իր յուրաքանչյուր ոչ պրոֆեսիոնալ հրապարակումով էլ ավելի վատ վիճակի մեջ է դնում հենց պատվիրատուներին:
Էլ չասենք, որ հասարակությունը վաղուց արդեն լուրջ չի ընդունում բաբուխանմաններին առավելևս նրանց ստոր ստերը:
Միգուցե Ծառուկյանի հերթկան մարդասիրական մղումներն են հանդիսացել նման անառողջ դրսևորումների առիթ, երբ նա մտադիր է ցեմենտի արտադրամաս հիմնել Կապանում, ինչը հնարավորություն կընձեռնի տեղացիներին օգտվել արտադրանքից և դրա համար կրկնակի-եռակի ծախս չանել և չգնալ այն ներկրել նույն Վրաստանից կամ Պարսկաստանից:
Պետք է արձանագրել, որ տարիներ շարունակ իշխանական կերակրատաշտից օգտվող Բաբուխանյանը, երբևէ չի գրել իր թերթի խմբագրությունը հովանավորողների մենաշնորհների մասին, որոնք իրավմամբ բարձրաձայնման կարիք ունեն, փոխարենը այլոց է վերագրում մենաշնորհներ,որոնք իրկանում գոյություն չունեն:
Ինչևէ փաստ է,որ իր կուռացիայի տակ գտնվող լրատվամիջոցներով տեղ գտած վայրահաչոցներով բեղլուն չի կարող խոչընդոտել այն կարևոր պրոցեսներին, ինչի միջով այժմ անցնում է նոր Հայաստանը: