«Ասում էի չէ՞, մի՛ արեք. կյանքը դաժան բան ա». ԿԳ նախարարի այցելած 189 դպրոցի նախկին ուսուցիչը` տնօրենին
Լրագրող, նախկին ուսուցիչ Կարպիս Փաշոյանի գրառումը.
«Դպրոցից հեռացման իմ պատմության մասին ընդհանրապես չեմ սիրում խոսել: Դե էդ զոհի, հալածյալի կերպարն իմ համար չէ: Անցել գնացել ա: Բայց այսօր բացառիկ և նույնիսկ զավեշտալի դեպք է տեղի ունեցել և դրանից ելնելով ստիպված եմ նորից հիշել:
Եւ այսպես, երբ դեռ դպրոցում էի աշխատում, տնօրեն Ռիմա Դավթյանի հետ իր աշխատասենյակում հաճախ էինք քաղաքական հարցեր քննարկում: Ինքն ինձ զգուշացնում էր, որ դադարեցնեմ քաղաքական ակտիվությունը, հակառակ դեպքում կհեռացվեմ:
Իսկ ես էլ նրան հիշեցնում էի, որ իշխանությունը վաղ թե ուշ տապալվելու է, մի արեք, ընտրակեղծարարությամբ մի զբաղվեք, մի օր դատվելու եք: Դե տիկին Դավթյանն էլ քմծիծաղ էր տալիս, իբրև թե՝ էս ինչ ա ասում էս փսլնքոտը ուսուցիչը:
Անցել է երեք տարի: Իշխանությունը փոխվել է, իսկ նորանշանակ ԿԳ նախարար Արայիկ Հարությունյանը դրամահավաքության ահազանգով այսօր գնացել է 189 դպրոց, որի տնօրենն է հենց այդ նույն Ռիմա Դավթյանը:
Տիկին Դավթյան, տեսնո՞ւմ եք, որ փսլնքոտ ուսուցիչներն էլ են մեկ-մեկ ճիշտ բաներ ասում, ասում էի չէ՞, մի՛ արեք: Ըհը, կյանքը դաժան բան ա»: