Էլեկտրաէներգիայի պլանային անջատումներ Երեւանում եւ հինգ մարզերում
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ ս/թ մայիսի 18-ին պլանային եւ վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն`
Երեւան քաղաքի՝
10:00-16:00 Դ.Անհաղթի փ. 6/1-6/6 շենքերը եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ազատության պող. 9Ա, 11 շենքերը եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Սունդուկյան փ. 7, 7/1, 7Ա շենքերը, Հր.Քոչարի փ. 8, 10 շենքերը եւ 4/50-6/58 սեփական տները, Գյուլբենկյան փ. 27 շենքը եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Խորենացի փ. 48-70 (զույգ), 76-108 (զույգ), 118-154 (զույգ) սեփական տները, Խորենացի փ. 47 շենքի 1-5 մուտքերը; 47/1 շենքի 1-5 մուտքերը, Խորենացի 3-րդ փակ. 17-30 սեփական տները, Խորենացի փ. 72 շենքի 2, 3 մուտքերը, Խարբերդի 4-րդ նրբ. 9-61 (կենտ) սեփական տները, Օստրովսկի փ. 6, 8 սեփական տները, Նար-Դոսի փ. 27-37 (կենտ) սեփական տները եւ 18 շենքը, Նար-Դոս 1-ին նրբանցքը; 2-րդ նրբ. 2-47 սեփական տները, Տիգրան Մեծի պող. 39, 41, 43 45, 47, 51 շենքերը, Քրիստափորի փ. 9 շենքը, Նոր Խարբերդի ամառանոցները, Սեւանի փ. 32-84 սեփական տները եւ 2-րդ նրբանցքը,
10:30-16:30 Նոր-Նորքի 4-րդ զանգ.՝ 1-ին հատվածի Բակունցի փ. 2, 4, 8, 10, 12 շենքերը, Գյուլիքեւխյան փ. 5, 7, 9 շենքերը, Ս.Հովհաննիսյան փ. 10, 12, 14 շենքերը եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նոր-Նորքի 3-րդ զանգ.՝ Գյուրջյան փ. 5, 9, 11, 16, 18 շենքերը, թիվ 257 մանկապարտեզը, «Ղ-Տելեկոմ» ընկերությունը եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ավան՝ Աճառյան փ. 18, 20, 22 շենքերը եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Սարի Թաղ 6-21 փողոցները մասնակի եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Երվանդ Քոչար փողոցի "Գրիգոր Լուսավորիչ" եկեղեցին, Խանջյան փ. 6/7 եւ Օղակաձեւ այգի 6 ոչբնակիչ-բաժանորդները, Աբովյան փ. 37, 39, 41 շենքերը, Կորյունի փ. 6 , 6ա, 8 շենքերը եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ուրուգվայի դեսպանատունը միակողմանի,