Վաճառել են «TOYOTA CAMRY»-ին, մնացել՝ «LEXUS»-ի «հույսին»
Գեղարքունիքի մարզպետ Կարեն Բոթոյանը Բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց էթիկայի հանձնաժողովին է ներկայացրել իր և կնոջ 2017 թ. տարեկան հայտարարագրերը:
Մարզպետը հայտարարագրել է 56 միլիոն 845 հազար դրամ դրամական միջոցներ, որոնք, ի դեպ, տարեսկզբին ավելի քիչ են եղել, կազմել են 53 միլիոն դրամ: Տարեկան եկամուտները կազմել են 3 միլիոն 845 հազար դրամ ու գոյացել աշխատավարձից:
Պաշտոնյայի կինը՝ Արմինե Մանուկյանը, նախորդ տարի վաճառել է իրեն պատկանող «TOYOTA CAMRY 3.5» մակնիշի ավտոմեքենան 10 միլիոն դրամով՝ այդպիսով ավելացնելով իր դրամական միջոցները 10 միլիոնով, որոնք 2017 թ. վերջին կազմել են 10 միլիոն 650 հազար դրամ: Նրա եկամուտներն էլ ստացվել աշխատավարձից ու կազմել 835 հազար դրամ:
Նշենք, որ Բոթոյանի պաշտոնը ստանձնելու հայտարարագրի համաձայն, նա ունի «LEXUS LX 570» մակնիշի ավտոմեքենա: Այնպես որ, առանց մեքենա չեն մնացել: