Պուտին-Կարապետյան հեռախոսազրույցի մանրամասներ տարածողները մոռացել էին մեկ նախադասություն…
Այն, ինչի մասին խոսում են ֆեյսբուքյան բլոգում կարդում ենք․
Երկրում ներքաղաքական զարգացումներն այն աստիճան արագ են փոփոխության ենթարկվում, որ ամեն վայրկյան ստատիկ թվացող քաղաքական իրավիճակը կարող է կորցնել իր ակտուալությունը: Այս տեսակետից հարկ է նշել, որ Սերժ Սարգսյանի հրաժարականը վարչապետի պաշտոնից փաստորեն ամբողջ պրոսեցի մի չնչին մասն էր ընդամենը, իրականում զարգացումները շարունակվում են, իսկ գլխավոր նպատակը կարծես թե իշխանության ինքնանպատակ պահումն է, որն էլ ջանասիրաբար անում է այս կոնտեքստում ավելի վտանագավոր դիրքերից հանդես եկող և վարչապետի աթոռի համար եկածը :
Չունենալով ոչ իրավական, ոչ էլ առավելևս ժողովրդական աջակցության հենք, վերջիններս ամեն քայլի դիմում են երկրում իրավիճակ փոխելու համար:
Համացանցում արդեն իսկ նկատվում են կեղծ օգտատերերի «բանակներ», որոնք ապատեղեկատովության, սադրանքների միջոցով, փորձում են իրավիճակ փոխել ի օգուտ Կարեն Կարապետյանի: Ավելին, ջանասիրաբար տարածում են Կարեն Կարապետյան-Վլադիմիր Պուտին հեռախոսազրույցը. «Ընդգծվել է, որ Հայաստանում ճգնաժամային իրավիճակի կարգավորումը պետք է տեղի ունենա բացառապես իրավական դաշտում, գործող Սահմանադրության շրջանակներում և 2017թ. ապրիլին կայացած լեգիտիմ խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքների հիման վրա»:
Վերջիններս այնքան էին ջանացել վերոնշյալ ինֆորմացիան ներկայացնել, որպես սեփական հաղթաթուղթ, որ թվում էր թե պակասում է ընդամենը մի նախադասություն, այն է՝ այսուհետ Վլադիմիր Պուտինն անձամբ է որոշելու է, թե ՀՀ որ ընտրատեղամասում որ թեկնածուն ինչքան ձայն պետք է ստանա:
Մինչդեռ վերջին օրերին փողոց դուրս եկած ժողովուրդը հստակ հասկացրեց, որ չի ցանկանում երկրի ղեկավարի դերում տեսնել, ո՛չ Սերժ Սարգսյանին, ո՛չ էլ առավելևս ՀՀԿ-ական մեկ այլ գործչի:
Կարապետյանական ֆեյքերը սակայն չեն դադարում այս ամենը հրամցնել հասարակությանն այլ տողատակերով, չհասկանալով, որ այդկերպ արջի ծառայություն են մատուցում, առանց այդ էլ ոչ նախանձելի իրավիճակկում հայտնված Կարապետյանին:
Առավելևս, երբ նրա «հարազատ» կուսակցության մամուլի խոսնակը հայտարարել է, որ Կարապետյանին են լիազորում, որպես բանակցող, այդկերպ ամբողջ պատասխանատվությունը փաթաթելով նրա վզին: