Ի շնորհիվ Գագիկ Ծառուկյանի առաջիկա 2 տարում կրիպտոարժույթի արտադրության ոլոտում կստեղծվի 2000-3000 նոր աշխատատեղեր
Կարեն Հակոբյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է.
21-րդ դարում գիտատեխնիկական առաջընթացը հասարակության կյանքի որակական փոփոխման և երկրի տնտեսության զարգացման կարևորագույն նախապայմաններից է: Դեռևս տարիներ առաջ դժվար չէր գուշակել, որ գալու է մի որոշակի ժամանակահատված, երբ արտաքին տնտեսաքաղաքական մարտահրավերներին դիմակայելու միակ տարբերակը լինելու է վերոնշյալ գիտատեխնիկական ոլորտներում ներդրումներ կատարելն ու դրանք զարգացնելը: Այս կանխատեսումն ու դրա իրագործումը չէր վրիպել նաև «Մուլտի Գրուպ» կոնցեռնի հիմնադիր Գագիկ Ծառուկյանի ուշադրության կենտրոնից և այսօր արդեն հսկայածավալ ներդրումների շնորհիվ, Հայաստանում կգործարկվի ֆինանսական տեխնոլոգիաների հսկա «քաղաք»: «Մուլտի Գրուպ» կոնցեռնի և շվեդական Omnia-Tech LLC-ի գործակցության արդյունքում Հայաստանում հիմնվել է կրիպտոարժույթի արտադրության աշխարհում ամենամեծ տեխնոպարկը: Առաջիկա երկու տարում նախատեսվում է կատարել շուրջ երկու միլիարդ դոլարի ներդրում այս ոլորտում, ինչի արդյունքում Գագիկ Ծառուկյանի ջանքերով կստեղծվեն 2000-3000 նոր աշխատատեղեր Հայաստանում: Անհերքելի փաստ է, որ Ծառուկյանի անձի նկատմամբ անվիճելի հեղինակությունն ու վստահությունն է նման խոշորածավալ ներդրումների երաշխիք հանդիսացել, ինչը հետագայում պրոգրեսիվ կերպով շարունակվելու է և նորանկախ Հայաստանի տնտեսության զարգացման գործում շրջադարձային դերակատարություն է ունենալու:
Այսօր աշխարհը հաստատուն քայլերով շարժվում է դեպի վիրտուալ արտարժույթի արտադրություն, տվյալ ոլորտի ակտիվ զարգացում և որպեսզի Հայաստան պետությունը կարողանա այդ զարգացման նոր տեմպին զուգընթաց քայլել դեպի առաջ, հարկավոր է հետևել Գագիկ Ծառուկյանի օրինակին և նորանոր ներդրումներ ներգրավել Հայաստան, հակառակ պարագայում զարգացող տնտեսության մասին խոսք լինել չի կարող անգամ: