Դավաճանի մտածելակերպ ունեցողի արարք. Ն. Լափաուրին՝ Երևանի քաղաքապետարանի հետ համագործակցությունը դադարեցնելու՝ Երևանի քույր քաղաքներին ուղղված կոչի մասին
tert.am-ը գրում է.
Մի շարք քաղաքացիների բաց նամակը, որով Երևանի քույր քաղաքներին կոչ են անում դադարեցնել համագործակցությունը Երևանի քաղաքապետարանի հետ, չի կարող վնասել այդ քաղաքների հետ մեր հարաբերություններին, քանի որ քաղաքների գործընկերությունը բազմաշերտ է՝ հիմնված մշակութային կապերի ու բարեկամության վրա։ Այս մասին Tert.am-ի հետ զրույցում ասաց Երևանի ավագանու «Հանրապետական կուսակցություն» խմբակցության անդամ, «Հայաստանի համայնքների միություն» գործադիր տնօրեն Նատալյա Լափաուրին։
-Տիկի՛ն Լափաուրի, երկու օր առաջ մոտ 50 քաղաքացի բաց նամակով դիմել է Երևանի քույր քաղաքներին՝ կոչ անելով կասեցնել Երևանի քաղաքապետարանի հետ համագործակցությունը: Ինչպե՞ս կգնահատեք քաղաքացիների այս քայլը: Կան տեղեկություններ, որ այդ ամենը Երևանի ավագանու «Երկիր Ծիրանի» խմբակցության անդամների նախաձեռնությամբ է: